Rozegrano zawody pływackie

Pływak
istotne.pl 0 pływanie, edukacja, mosir bolesławiec

We wtorek, 19 stycznia, na pływalni MOSiR rozegrano Mistrzostwa Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Sztafetach Pływackich. Ekipy rywalizowały na dystansie 10 x 40 m stylem dowolnym. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z GS nr 2, która wystąpiła w składzie: Eliza Bandrów, Katarzyna Duran, Magda Rzeszowska, Dominika Kamińska, Karolina Mojsa, Paulina Sudół, Dominika Rybarska, Pola Rachuna, Michaela Niedźwiecka, Sylwia Junak, Kamila Kamińska, Iwona Karaban i Dominika Stefańczyk.

Na drugiej pozycji uplasowały się zawodniczki z II Prywatnego Gimnazjum (Martyna Rosa, Magdalena Łyskawa, Weronika Praczyk, Katarzyna Goleńska, Monika Jaśkiewicz, Kamila Kalinowska, Magdalena Sroka, Olga Kowzan, Karolina Wdowiak, Anna Kondas, Aleksandra Abratyńska i Monika Chmielik).

W kategorii chłopców najlepsza okazała się ekipa z II PG, występująca w składzie: Wojciech Jaśkiewicz, Mateusz Pańczak, Radosław Musiał, Tymoteusz Trąbczyński, Remigiusz Serafin, Kamil Serafin, Błażej Biegasiewicz, Piotr Śmietanka, Marcel Szymski, Maciej Koroluk i Bogdan Kalita.

Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z GS nr 2 (Damian Rybarski, Patryk Szpila, Paweł Wójtowicz, Wojciech Kus, Michał Mielnik, Piotr Liszcz, Wojciech Libert, Wojciech Biały, Piotr Kraus, Bogdan Markowski, Michał Słota, Adrian Bieniek, Kamil Bis i Oskar Grubizna).

Organizatorem mistrzostw był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.