Orkiestra zagra w powiecie!

Orkiestra zagra w powiecie!
fot. www W kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączą się gminy Nowogrodziec, Osiecznica i Warta Bolesławiecka.
istotne.pl nowogrodziec, warta bolesławiecka, koncert, osiecznica, wośp

18 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę, 10 stycznia. W akcję włączą się też gminy Nowogrodziec, Osiecznica i Warta Bolesławiecka. W auli nowogrodzieckiej Szkoły Podstawowej wystąpią:
dzieci z Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu
dzieci z Akademii Przedszkolaka GCKiS
Społeczne Ognisko Muzyczne
Czernianki i Małe Czernianki
Gościszowianki
Kabaret Piosenki „Grosik”
dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu
Początek o 16:00.

WOŚP na sportowo

W sobotę, 9 stycznia, w Iwinach (gmina Warta Bolesławiecka) odbędzie się bieg przełajowy „Spacerek z Orkiestrą”. Biegacze rywalizować będą w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i open. Start o 12:00. Biuro zawodów (Izba Tradycji ZG Konrad) czynne będzie od 9:00.

Aby wziąć udział w biegu przełajowym, należy uiścić wpisowe (uczniowie – 5 zł; startujący w kategorii open – 10 zł). Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 505 600 638.

WOŚP w gminie Osiecznica

10 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Osiecznicy wystąpią grupy Rafineria, Nasza Biesiada, Nad Kwisą i Maślaki (początek o 16:00). Co więcej, wszyscy chętni będą mieli możliwość przejażdżki saniami.

Tego dnia odbędą się też: pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (podopiecznych Damiana Tomiaka) oraz akcja „Baloniki w niebo”. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni (o 20:00).

Orkiestra zagra też w Parowej. Finał odbędzie się w tamtejszej Szkole Podstawowej. W programie m.in.:
dyskoteka
– występ zespołu ADS
– loteria fantowa
– światełko do nieba.
Początek o 16:00.

(informacja GCKiS Nowogrodziec/Dariusz Pachnik/GOKiS Osiecznica/ii)