SP nr 4 podwójnym mistrzem Bolesławca w sztafetach pływackich

Pływak
istotne.pl 0 zawody, pływanie, mosir bolesławiec

We wtorek, 26 stycznia, na pływalni MOSiR rozegrano Mistrzostwa Bolesławca Szkół Podstawowych w Sztafetach Pływackich. Ekipy rywalizowały na dystansie 8 x 20 m stylem dowolnym. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z SP nr 4, która wystąpiła w składzie: Natalia Kownacka, Martyna Kuczyńska, Krystyna Szewczuk, Maria Górska, Marta Maczkowiak, Patrycja Boluk, Anna Stępień i Anna Zając.

Mistrzynie BolesławcaMistrzynie Bolesławcafot. MOSiR

Na drugiej pozycji uplasowały się zawodniczki z SP nr 2 (Lidia Dąbrowska, Natalia Jakrzewska, Marta Mętel, Małgorzata Tokarska, Anna Antoniak, Aleksandra Gołoszewska, Paulina Lichwierowicz i Justyna Domagalska). Trzecią lokatę zajęły pływaczki z SP nr 5 (Aleksandra Kosarczyn, Agata Knapik, Kamila Pyrz, Katarzyna Wilk, Alicja Sobolska, Wiktoria Juraszek, Andżelina Zmaczyńska i Wioleta Turek).

Wicemistrzynie BolesławcaWicemistrzynie Bolesławcafot. MOSiR
Drużyna z SP nr 5Drużyna z SP nr 5fot. MOSiR

W kategorii chłopców najlepsza okazała się ekipa z SP nr 4, występująca w składzie: Michał Stępień, Kacper Grela, Mateusz Kwieciński, Marek Mieniek, Maciej Buciak, Piotr Gadziński, Jonasz Szkirpan i Maciej Pańczak.

Mistrzowie BolesławcaMistrzowie Bolesławcafot. MOSiR

Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z SP nr 1 (Norbert Małecki, Czarek Jarczewski, Mateusz Mikołajewski, Mateusz Olesiński, Oskar Małecki, Oskar Wilk, Piotr Gzubicki, Paweł Grzesikowski). Na trzeciej pozycji uplasowali się pływacy z SP nr 2 (Wiktor Zatylny, Jacek Myjkowski, Dawid Borysiewicz, Damian Gąsior, Jakub Kalinowski, Bartosz Kołodziejczyk, Rafał Wójtowicz i Marcin Żyżak).

Wicemistrzowie BolesławcaWicemistrzowie Bolesławcafot. MOSiR
Ekipa z SP nr 2Ekipa z SP nr 2fot. MOSiR

Do zawodów strefowych awansowały dwie najlepsze drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców. Organizatorem mistrzostw był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.