Wyłudzali telefony w Niemczech – 13 osób oskarżonych

Wyłudzali telefony w Niemczech – 13 osób oskarżonych
fot. Krzysztof Gwizdała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu czwarty akt oskarżenia przeciwko osobom, które dopuściły się oszustw na szkodę jednej z niemieckich firm telekomunikacyjnych. Większość z nich to mieszkańcy Bolesławca i Złotoryi.
istotne.pl prokuratura, wyłudzenie, oskarżenie

Przypomnijmy: pod koniec października br. do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 10 osobom, które w 2004 r. wyłudzały telefony na terenie Niemiec. Wszyscy podejrzani przyznali się do winy.

W sprawę zamieszanych jest kilkadziesiąt osób z Dolnego Śląska, w tym w przeważającej większości mieszkańcy Bolesławca i Złotoryi. Oskarżeni, posługując się fałszywymi dokumentami (m.in. potwierdzającymi zameldowanie na terenie Niemiec), podpisywali umowy i za symboliczną opłatą dostawali telefony komórkowe, które potem sprzedawali za 50-100 zł organizatorom procederu.

W grudniu br. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko kolejnym 13 osobom. Cała trzynastka złożyła wnioski o dobrowolne poddanie się karze.

(informacja Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii)