Festiwal Języka Angielskiego w Forum

Festiwal Języka Angielskiego w Forum
fot. Gerard Augustyn Sztuka „Victoria”, skecz „Psiapsiółki” oraz nowe piosenki Leszka Idzikowskiego – to tylko niektóre atrakcje dziewiątej edycji Festiwalu Języka Angielskiego.
istotne.pl forum, festiwal, i lo, języka, angielskiego

We wtorek, 15 grudnia, w sali Forum odbyła się dziewiąta edycja Festiwalu Języka Angielskiego. Przez lata impreza nosiła różne nazwy. Idea zawsze była taka sama: motywować młodzież do nauki języka angielskiego.

Karolina PiaskowskaKarolina Piaskowskafot. Gerard Augustyn

Tego dnia uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego zaprezentowali cztery piosenki (w tym trzy autorstwa nauczyciela Leszka Idzikowskiego i doskonale znany przebój „Fever”), sztukę „Victoria” oraz skecz „Psiapsiółki” – wszystko w języku angielskim.

Paulina Kaczmarska zaśpiewała piosenkę „Fever”Paulina Kaczmarska zaśpiewała piosenkę „Fever”fot. Gerard Augustyn

– „Victoria” to opowieść o kobiecie z wadą wymowy, wyśmiewanej i wyszydzanej przez wszystkich – opowiada Leszek Idzikowski, autor sztuki. Victoria (w tej roli Joanna Naglik) próbuje sobie radzić z tym problemem: trafia na terapię grupową, a potem do logopedy. Całość kończy się happy endem. W ostatniej scenie widzimy bohaterkę odbierającą nagrodę literacką. Victoria zostaje cenioną na całym świecie pisarką, doskonale posługującą się językiem angielskim.

Po prawej: Joanna NaglikPo prawej: Joanna Naglikfot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

Publiczności przypadł do gustu również skecz „Psiapsiółki”, historia specyficznej przyjaźni dwóch kobiet. – Napisałem go specjalnie dla Moniki Warężak i Mileny Urban – mówi Idzikowski.

Od lewej: Monika Warężak i Milena UrbanOd lewej: Monika Warężak i Milena Urbanfot. Gerard Augustyn

– Impreza nabiera rozmachu. Z roku na rok jest coraz więcej osób, które chcą wziąć udział w tym festiwalu. I coraz lepiej nam to wychodzi – stwierdza nauczyciel. – To bardzo dobry sposób na naukę języka angielskiego. Oczywiście, pojawia się trema, ale ta trema daje ogromną motywację do nauki.

fot. Gerard Augustyn

W przerwach między kolejnymi punktami programu Leszek Idzikowski przeprowadzał wywiady z widzami.

(informacja ii)