Uciążliwy objazd przez Godzieszów

Uciążliwy objazd przez Godzieszów
fot. Sebastian Solski Zamknięto odcinek łączący autostradę A4 z drogą krajową nr 94. Objazd zorganizowano przez Godzieszów. Mieszkańcy miejscowości skarżą się, że z powodu nadmiernego ruchu samochodów niszczeje już i tak zniszczona trasa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że utrudnienia są przejściowe.
istotne.pl remont, inwestycja, godzieszów, gddkia

O nagłośnienie sprawy poprosił nasz Czytelnik. W mailu do redakcji napisał: „Zamknięto drogę łączącą nową autostradę A4 z krajową 94 [...]. Objazd zorganizowano przez małą wieś Godzieszów. Na wąskich drogach trudności z wymijaniem się mają nawet małe auta osobowe, nie mówiąc już o tirach. Pobocza zostały poniszczone”. I dodał: „Zarówno osoby jadące w kierunku Węglińca i Żagania, jak i pracownicy pobliskiej strefy ekonomicznej Wykroty muszą przejeżdżać fatalną drogą przez Godzieszów i dalej – przez jeszcze gorszy odcinek starej drogi”. Na niektórych odcinkach trasy kierowcy muszą zwalniać do 5-10 km/h.

fot. Sebastian Solski
fot. Sebastian Solski

„Mieszkańcy pobliskich domów skarżą się, że i tak zniszczona już droga niszczeje jeszcze bardziej. Czy nie można było zrobić takiego remontu przed otwarciem autostrady usłyszałem od jednego z mieszkańców. Kto za to odpowiada? pytają wszyscy z oburzeniem. Kto i kiedy naprawi zniszczoną drogę?” bulwersuje się Czytelnik.

fot. Sebastian Solski

Za remont odcinka odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. – Droga między rondem w Jeleniowie a rondem w Godzieszowie była pełna dziur, bez chodników, bez poboczy – mówi Joanna Wąsiel, rzeczniczka GDDKiA. – Przejęliśmy tę drogę przy okazji budowy autostrady A4 i postanowiliśmy ją zmodernizować.

fot. Sebastian Solski

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Remont trwa już półtora miesiąca i potrwa jeszcze około 7 dni (a nawet krócej, jeśli tylko pozwolą na to warunki pogodowe). – Po zakończeniu inwestycji drogi w Godzieszowie zostaną doprowadzone do stanu sprzed remontu – zapewnia Joanna Wąsiel.

fot. Sebastian Solski

Przekaż istotną informację

Sygnał o uciążliwym objeździe otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja ii)