PCK: impreza integracyjna z okazji andrzejek

PCK: impreza integracyjna z okazji andrzejek
fot. www.pck.pl Już po raz ósmy bolesławiecki PCK zorganizował andrzejkową imprezę integracyjną. W zabawie wzięło udział ponad 80 osób.
istotne.pl pck, niepełnosprawność, andrzejki

W sobotę, 28 listopada, w Państwowej Szkole Muzycznej w Bolesławcu odbyła się ósma edycja andrzejkowej imprezy integracyjnej, organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. W zabawie uczestniczyło ponad 80 dzieci z powiatu bolesławieckiego: osoby niepełnosprawne i maluchy z rodzin ubogich.

fot. PCK

Dzieci z niecierpliwością czekały na tę imprezę. Dla każdego z uczestników zabawy przygotowano słodki poczęstunek, pizze oraz paczki ze słodyczami. Były też tańce, malowanie twarzy, wróżby i konkursy z nagrodami. O oprawę muzyczną zadbali wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej.

fot. PCK
fot. PCK

Zabawa była współfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, Gminy Miejskiej Bolesławiec oraz PCK. Samorządowcy przygotowali miłe niespodzianki: wicestarosta Stanisław Chwojnicki podarował dzieciom kosz pełen słodyczy, a wiceprezydent Bolesławca Maciej Małkowski wraz z przewodniczącą Rady Miasta Janiną Piestrak-Babijczuk wręczyli najmłodszym słodycze i kolorowe trąbki.

fot. PCK

PCK dziękuje Państwowej Szkole Muzycznej, instruktorkom z Młodzieżowego Domu Kultury oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Zespołu Szkół Elektronicznych i Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych.

(informacja PCK/ii)