TOP Bolesławiec: zwycięstwo i porażka siatkarzy

Siatkarze TOP Bolesławiec
istotne.pl 0 top bolesławiec, jawor, pogoń góra

W sobotę (12 grudnia) swoje mecze rozgrywały siatkarskie zespoły TOP Bolesławiec. Kadeci zmierzyli się z JKS Spartakus Jawor. Niestety, bolesławianie przegrali 1:3 (26:24, 24:26, 21:25, 21:25). Po pierwszym spotkaniu rundy finałowej kadeci TOP zajmują czwarte – ostatnie miejsce w swojej grupie. 19 grudnia TOP podejmie u siebie UKS Jedlina Zdrój.

Kadeci TOP Bolesławiec przegrali z JKS Spartakus Jawor 1:3Kadeci TOP Bolesławiec przegrali z JKS Spartakus Jawor 1:3fot. Marcin Zabawa

Zdecydowanie lepiej od kadetów zaprezentowali się siatkarze występujący w IV-lidze. Sobotnim przeciwnikiem bolesławian był niepokonany zespół Pogoni Góra. Starcie z liderem tabeli bolesławieccy siatkarze rozpoczęli bez kompleksów. W pierwszym secie goście nie mieli wiele do powiedzenia. Bolesławianie utrzymywali bezpieczną przewagę kilku punktów i zwyciężyli 26:24.

TOP zmierzył się z liderem tabeliTOP zmierzył się z liderem tabelifot. Marcin Zabawa

Drugi set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia bolesławian 7:2. Gdyby nie błędy TOP (autowe ataki, zepsute zagrywki) goście przegraliby wysoko. Pod koniec seta Pogoń zdobyła punkt kontaktowy (20:21). Jednak TOP zagrał skutecznie w końcówce i zwyciężył 25:22.

Bolesławianie pewnie pokonali rywali 3:0Bolesławianie pewnie pokonali rywali 3:0fot. Marcin Zabawa

Set trzeci rozpoczął się od prowadzenia gości. Przy stanie 4:1 dla Pogoni trener Mienculewicz poprosił o czas. Niestety, bolesławianie nadal słabo grali (3:9, 7:12). Najsłabszym elementem gry był blok, a raczej jego brak. Dzięki temu niemal każdy atak gości był punktowy. TOP „przebudził się” w połowie seta. Skuteczna ataki Mariusza Zaręby oraz gra blokiem Radosława Turczyńskiego pozwoliły naszemu zespołowi doprowadzić do remisu (17:17), a potem wyjść na prowadzenie (20:18). Set zakończył się zwycięstwem bolesławian 25:21. Nasz zespół awansował na 5 miejsce tabeli rozgrywek. W następnej kolejce TOP zmierzy się na wyjeździe z KPS Faraon Ziębice.

Siatkarze TOP awansowali na 5 miejsce w tabeli rozgrywekSiatkarze TOP awansowali na 5 miejsce w tabeli rozgrywekfot. Marcin Zabawa