Strongmani rywalizowali w Bolesławcu

Ciężary
istotne.pl 0 turniej, siłacz, mosir bolesławiec

V Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc rozegrano w piątek, 4 grudnia, w siłowni TKKF Bolesławianka. W turnieju wzięło udział 19 strongmanów, w tym reprezentanci klubów sportowych oraz niezrzeszeni siłacze. Sportowcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów najlepszy okazał się Bartłomiej Cierlik z klubu Activ, który wycisnął 165 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Damian Lisowik, a na trzeciej – Grzegorz Nowicki (reprezentanci klubu Cezar).

W kategorii seniorów zwyciężył Andrzej Kocyła z klubu Olaws Złotoryja. Siłacz wycisnął 200 kg. Drugie miejsce zajął Zbigniew Klimek z TKKF Bolesławianka, a trzecie – Mariusz Staruch z Cezara.

W kategorii seniorów starszych wygrał Bogusław Mienculewicz z TKKF Bolesławianka (wycisnął 195 kg). Drugi był reprezentant Cezara Wiesław Warzybok, a trzeci – Zbigniew Szymański (TKKF Bolesławianka).

Wśród mastersów najlepszy był Andrzej Lisowski, reprezentant TKKF Bolesławianka (100 kg). Drugie miejsce zajął Andrzej Kobzda, a trzecie – Ryszard Kucharski (obaj z Cezara).

Zawody rozegrano w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2009.