Via Sudetica: balonowa akcja na rzecz Kasi

Via Sudetica: balonowa akcja na rzecz Kasi
fot. www.sxc.hu Kasia Judzińska ma problemy ze słyszeniem. Potrzebuje aparatu słuchowego. Via Sudetica organizuje akcję charytatywną, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup urządzenia.
istotne.pl akcja, katarzyna, charytatywna, via sudetica, judzińska

W najbliższy weekend w Bolesławcu odbędzie się Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości. Pokażmy, że naprawdę potrafimy okazywać ludziom życzliwość.

Do Stowarzyszenia Via Sudetica zgłosiła się dziewczyna, prosząc o pomoc. Jej siostra, Kasia Judzińska, potrzebuje pieniędzy na zakup aparatu słuchowego. Na lewe ucho Kasia (uczennica III LO w ZSOiZ, maturzystka) nie słyszy w ogóle, na prawe słyszy słabo. Wszystko zaczęło się w grudniu zeszłego roku. Wówczas licealistka dostała zapalenia ucha środkowego. Od tego czasu jej słuch znacznie się pogorszył. Bez aparatu słuchowego nie będzie mogła normalnie funkcjonować.

Via Sudetica organizuje niecodzienną akcję. W najbliższą sobotę i niedzielę (12 i 13 grudnia) na bolesławieckim rynku członkowie Stowarzyszenia sprzedawać będą specjalne baloniki, do których dołączona będzie koperta z życzeniami świątecznymi oraz informacja o akcji.

Balonik można będzie uwolnić, tak by poleciał gdzieś w świat. Do balonika przyczepiona będzie prośba (w języku polskim, angielskim i niemieckim), aby szczęśliwy znalazca skontaktował się ze Stowarzyszeniem i poinformował je, gdzie odnalazł przesyłkę.

Właściciel baloników, które przebyły najdłuższą drogę, otrzyma specjalną nagrodę, podobnie jak ich znalazca.

Sponsorami akcji są restauracje Opałkowa Chata i Piwnica Paryska. Przyjdź w ten weekend na bolesławiecki rynek i okaż swoją życzliwość! Wszyscy ci, którzy chcą wspomóc finansowo Kasię, mogą też wpłacać pieniądze na konto: 71 1690 0013 3031 0059 2681 0001, z dopiskiem „dla Kasi”.

(informacja VS/ii)