Zwycięstwo GKS Warta nad Czarnymi Lwówek

Piłkarze GKS Warta Bolesławiecka
fot. GKS Warta Bolesławiecka W wyjazdowym spotkaniu Warta Bolesławiecka pokonała rywali 2:0. Gole dla beniaminka klasy okręgowej zdobyli: Mateusz Mucha i Krzysztof Janowski.
istotne.pl 0 warta bolesławiecka, gks

28 sierpnia, na stadionie we Lwówku Śląskim, odbył się mecz 4 kolejki pomiędzy GKS Warta Bolesławiecka a Czarnymi Lwówek. Mecz rozgrywano na namokniętym i grząskim boisku. Już w 15 minucie Warta mogła uzyskać prowadzenie. Jednak, po strzale głową Krzysztofa Janowskiego, piłka minęła bramkę obok słupka. W 23 minucie pierwszą bramkę dla gości zdobywa, debiutujący w barwach GKS, Mateusz Mucha. Gol padł po dośrodkowaniu piłki w pole karne z około 45 metrów. Bierna postawie bramkarza oraz obrońców gospodarzy zakończyła się dla nich stratą gola. W 28 minucie było już 2:0 dla GKS. Wynik podwyższył Krzysztof Janowski, wykorzystując błąd obrońców z Lwówka. W 40 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Czarnych. Strzał Wrony minął bramkę Warty.

W drugiej połowie zawodnicy z Lwówka Śląskiego prowadzili zmasowane ataki na bramkę Leszka Kupczaka. W 49 minucie bardzo groźny strzał minął bramkę przyjezdnych. W 69 minucie, na bramkę Czarnych, uderzał Marek Spychalski, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Gospodarze odpowiedzieli niecelnym strzałem Wrony, w 76 minucie. W 91 minucie, po bardzo składnej akcji na lewej flance GKS i dośrodkowaniu Adriana Kłodnickiego, strzał Marcin Kobelaszczuka trafił wprost w bramkarza. Po ciężkim spotkaniu, rozgrywanym w iśćcie wyspiarskiej aurze, na bardzo trudnym terenie, beniaminek z Warty Bolesławieckiej odniósł cenne zwycięstwo. Po ostatnim gwizdku arbitra zawodnicy z Warty Bolesławieckiej świętowali zwycięstwo.

Skład GKS Warta Bolesławiecka: Kupczak - Krysa, Hyjek, Buchowski, Szuba, Mucha, Kapecki, Mikołajczyk (46' Kobeluszczyk), Spychalski, Janicki (90' Kłonicki), Janowski (75' Rupa). Trener: Tomasz Fulczyński.