Zarząd PO usunął Nowaka z Klubu Radnych

Zarząd PO usunął Nowaka z Klubu Radnych
fot. B.org Platforma Obywatelska w Bolesławcu zdecydowała, że radny Bogusław Nowak nie będzie kandydował z listy PO do Rady Miasta Bolesławca.
istotne.pl platforma obywatelska, karol stasik, bogusław nowak, oświadczenie

W środę, 25 sierpnia, Zarząd Koła Miejskiego Platformy Obywatelskiej w Bolesławcu zdecydował, że radny Bogusław Nowak nie zostanie umieszczony na liście kandydatów Platformy Obywatelskiej na radnych Rady Miasta w tegorocznych wyborach samorządowych. Podjęto też uchwałę zalecającą radnym, członkom Platformy Obywatelskiej, usunięcie Nowaka z Klubu Radnych PO Rady Miasta Bolesławiec. Radni przyjęli uchwałę.

– Przyczyną powyższych działań był radykalizm, niezdyscyplinowanie i niekulturalne zachowania Bogusława Nowaka jako radnego oraz nielojalność względem środowiska Platformy Obywatelskiej – stwierdza w oświadczeniu Karol Stasik Przewodniczący Zarządu Platformy Obywatelskiej w Bolesławcu. Karol Stasik podkreśla, że oświadczenie zarządu Koła Miejskiego PO jest precyzyjne i dokładnie przemyślane. – Przebrała się miarka  – komentuje zaistniałą sytuację Stasik.

Radny Bogusław Nowak publicznie podziękował radnym za współpracę i wyraził zaskoczenie z powodu wykluczenia go z klubu radnych PO. - Zdziwiony zaistniałą sytuacją, mającą miejsce tuż po niezwykle udanej Gliniadzie, której to sukcesem władze powiatu chwaliły się na łamach mediów, zapytałem o przyczyny takiej decyzji – informuje Nowak. – Dowiedziałem się jednak, iż uzasadnienie tej kwestii otrzymam na piśmie. Bogusław Nowak przyczyn decyzji upatruje w swoim krytycznym stosunku do wyboru Dariusza Kwaśniewskiego na kandydata PO w wyborach prezydenckich.

Poniżej prezentujemy oświadczenia Karola Stasika i Bogusława Nowaka.

Oświadczenie Karola Stasika, Przewodniczącego Zarządu Platformy Obywatelskie w Powiecie Bolesławieckim.

„W dniu 25 sierpnia br. Zarząd Koła Miejskiego Platformy Obywatelskiej w Bolesławcu podjął uchwałę o nieumieszczeniu Pana Bogusława Nowaka na liście kandydatów Platformy Obywatelskiej na radnych Rady Miasta Bolesławiec. Podjęto też uchwałę zalecającą radnym, będącym członkami Platformy Obywatelskiej, usunięcie Pana Bogusława Nowaka z Klubu Radnych PO Rady Miasta Bolesławiec, co też radni uczynili poprzez głosowanie. Przyczyną powyższych działań był radykalizm, niezdyscyplinowanie i niekulturalne zachowania Pana Bogusława Nowaka jako radnego oraz nielojalność względem środowiska Platformy Obywatelskiej”.

Podziękowania radnego Bogusława Nowaka.

„Cezariusz Rudyk, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej, oraz Dariusz Kwaśniewski, powiatowy szef tej partii oraz kandydat na prezydenta Bolesławca, odwiedzili mnie dzisiaj [ 27 sierpnia 2010], aby zakomunikować, że na wczorajszym posiedzeniu zarządu Platformy Obywatelskiej zadecydowano o wykluczeniu mnie z klubu radnych PO w Radzie Miasta Bolesławiec. Poinformowali mnie także, iż w nadchodzących wyborach samorządowych nie będę mógł kandydować do owej rady z listy PO. Zdziwiony zaistniałą sytuacją, mającą miejsce tuż po niezwykle udanej Gliniadzie, której to sukcesem władze powiatu chwaliły się na łamach mediów, zapytałem o przyczyny takiej decyzji. Dowiedziałem się jednak, iż uzasadnienie tej kwestii otrzymam na piśmie. Zadając sobie pytanie, dlaczego tak się stało, mogę jedynie domniemywać, że jedną z przyczyn może być mój krytyczny stosunek do kandydatury Dariusza Kwaśniewskiego. Nigdy nie uważałem, że to dobry kandydat na prezydenta mogący pokonać Piotra Romana. Nie ukrywałem swojej opinii i przekazałem ją również samemu kandydatowi. Niemniej jednak, dziękuję radnym PO za niemal czteroletnią współpracę w Radzie Miasta. Mam nadzieję, że radni PO będą zadowoleni ze swojej decyzji a w klubie PO zapanuje taka atmosfera, jakiej są zwolennikami. Bogusław Nowak”.

(informacja ii)