Bolesłavia: cztery tytuły mistrzowskie na Igrzyskach w Kielcach

Agnieszka Dalmata
fot. MKS Bolesłavia Zawodnicy Bolesłavii bardzo dobrze spisali się na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Lekkiej Atletyce. 11-osobowa reprezentacja zdobyła 4 złote medale.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, sport, agnieszka dalmata, bolesłavia

W dniach 27-28 sierpnia w Kielcach odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska LZS w Lekkiej Atletyce. W rzucie młotem (w kategorii juniorek młodszych) zwyciężyła Beata Dąbal (uzyskała wynik 38.48, który jest jej rekordem życiowym). W tej samej konkurencji srebro wywalczyła Agnieszka Bosek (37.09). Zaś Aneta Bujak uplasowała się na dobrej, czwartej pozycji.

W krótkich biegach płotkarskich szóste miejsce w kategorii juniorów młodszych zajął Maciej Chojnacki. Uzyskał wynik 15.62 s. Wśród juniorów czwarty był Marcin Zgodziński (z nowym rekordem życiowym – 15.29 s). Natomiast w biegu na 400 m przez płotki Maciej Chojnacki zajął ósme miejsce (60.45 s).

Mistrzynią Polski juniorek młodszych w rzucie dyskiem została Agnieszka Dalmata. W finale bolesłavianka zdeklasowała rywalki, uzyskując wynik 42.22. W pchnięciu kulą Agnieszka zajęła czwarte miejsce. Brązowy medal w rzucie oszczepem zdobyła Aneta Bujak (35.07 m). Zaś mistrzynią Polski juniorek w skoku w dal, z rezultatem 5,43 m, została Katarzyna Romaszko.

W biegach sprinterskich bardzo dobrze wypadli: Paweł Andrzejewski oraz Karol Wojdyła. W finale Karol był szósty (z wynikiem 11.77 – nowy rekord życiowy zawodnika), a Paweł ósmy. W biegu na 100 metrów Katarzyna Romaszko zajęła piąte miejsce z wynikiem 13.13. Natomiast Mateusz Pawluk w biegu na 400 m juniorów uplasował się na piątej pozycji, uzyskując rezultat 50.30.

W skoku wzwyż brąz wywalczył Karol Wojdyła (1.85), czwarty był Patryk Pieczarka. W skoku w dal juniorów szóste miejsce zajął zaś Marcin Zgodziński.

W sztafecie 4 x 400 m wystartowały reprezentacje województwa dolnośląskiego z zawodnikami Bolesłavii w składzie. Złoto w kategorii mężczyzn wywalczył Mateusz Pawluk, bez medalu rywalizację wśród kobiet zakończyła Katarzyna Romaszko (4 miejsce).

Dzięki doskonałej postawie naszych zawodników po pierwszym dniu Igrzysk MKS Bolesłavia znajdowała się na czele klasyfikacji klubowej, ostatecznie jednak bolesłavianie zajęli doskonałe 3 miejsce.