Trzeci remis BKS

Piłkarze na murawie
istotne.pl 0 miedź legnica, bks bolesławiec

W środę (25 sierpnia) BKS podejmował Miedź II Legnicę. Od początku spotkania goście groźnie atakowali. W 15 minucie Paweł Ochota oddał groźny strzał głową. Piłka na szczęście przeszła obok słupka bramki Marka Przykłoty. BKS odpowiedział kontratakiem. Będący pod presją obrońca Miedzi ratował się wybiciem piłki na rzut rożny, co o mało nie zakończyło się bramką samobójczą. W 28 minucie niecelnie uderzał Adam Klimas. W 44 minucie legniczanie przeprowadzili groźny kontratak. Na bramkę BKS strzelał Patryk Musiałowski. Na szczęście dla naszej drużyny strzał był niecelny. Minutę później okazję do zdobycia gola miał BKS. Głową strzelał Robert Gajewski. Niestety, uderzenie było niecelne.

O ile w pierwszej połowie przewagę mieli goście, tak w drugiej przeważali bolesławianie. Już w 46 minucie okazję bramkową miał Emil Nowakowski. Piłka po jego strzale poszybowała jednak nad poprzeczką. W 55 minucie na bramkę gości uderzał Łukasz Polański, ale strzał był za lekki by zaskoczyć golkipera przyjezdnych. W 64 minucie w słupek trafił Chrystian Serkies. Ten sam zawodnik , w 75 minucie, z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę.

Do końca regulaminowego czasu kibice nie obejrzeli goli. Bramki padły w doliczonym czasie gry. W 91 minucie, po dośrodkowaniu Kamila Mielnika, skuteczne trafienie zaliczył Chrystian Serkies. Bramka padła po efektownym uderzeniu z pierwszej piłki. Niestety, dwie minuty później Karol Bednarowski sfaulował, przy końcowej linii boiska, zawodnika gości. Niepotrzebny faul „zemścił się” bramką na remis. Trafienie głową zaliczył Kamil Kalicki. Zaraz po wznowieniu gry arbiter zakończył mecz. BKS zremisował z Miedzią II Legnica 1:1. To już trzeci remis z rzędu naszego zespołu. W sobotę (28 sierpnia) BKS rozegra wyjazdowe spotkanie ze Ślęzą Wrocław.

Skład BKS: Przykłota - Sworacki, Gajewski (74' Mielnik) Pietrzak, Bednarowski, Klimas, Gogut (65' Bochnia), Nowakowski (86' Rajchel), Filipiak, Polański, Serkies.