Zawody dla strongmanów odbyły się w Bolesławcu

Ciężary
istotne.pl 0 turniej, maraton, aerobik, siłacz, mosir bolesławiec

W sobotę, 21 sierpnia, w Ośrodku Wodno-Sportowym MOSiR rozegrano Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W turnieju wzięło udział 22 strongmanów z Bolesławca, Krosna Odrzańskiego, Lubania, Żagania, Zawidowa, Żar, Złotoryi i Berlina. Sportowcy rywalizowali w siedmiu kategoriach.

W kategorii juniorów najlepszy okazał się Damian Świtaniak, reprezentant Cezara, który wycisnął 140 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Daniel Zawadzki z klubu Activ, a na trzeciej – Sebastian Członka z TKKF Bolesławianka.

W kategorii seniorów zwyciężył Andrzej Kocyła ze Złotoryi. Siłacz wycisnął 195 kg. Drugie miejsce zajął Grzegorz Rompalski z Krosna Odrzańskiego, a trzecie – Dariusz Stefaniak z Żar.

W kategorii seniorów starszych wygrał Dariusz Bojarczuk z Berlina (wycisnął 165 kg). Drugi był Grzegorz Lichodziejewski z Żar.

Wśród mastersów najlepszy był Edmund Lechowicz z Żagania (140 kg). Drugie miejsce zajął Janusz Hauser z Lubania, a trzecie – Andrzej Kobzda (reprezentant Cezara).

W kategorii open kobiet zwyciężyła Katarzyna Płocienniczak, a w kategorii niepełnosprawnych najlepszy był Marcin Biernacki (oboje z Żagania). W kategorii open mężczyzn wygrał Andrzej Kocyła przed Grzegorzem Rompalskim i Dariuszem Stefaniakiem.

Tego samego dnia rozegrano też Turniej Siłaczy. Strongmani rywalizowali w takich konkurencjach jak: spacer farmera, waga płaczu, podrzut sztangi, zegar i przeciąganie samochodu. Zwyciężył Grzegorz Lichodziejewski. Drugi był Piotr Kręzel z Bolesławca, a trzeci – Dariusz Stefaniak.

Imprezom dla strongmanów towarzyszył maraton aerobiku, w którym wzięło udział 17 zawodniczek.