Pierwsze zwycięstwo BKS

Piłkarze na murawie
fot. istotne.pl Po golu Chrystiana Serkiesa bolesławianie pokonali GKS Kobierzyce 1:0. Po sobotnim zwycięstwie BKS zajmuje 9 miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi.
istotne.pl 0 gks kobierzyce, bks bolesławiec

W sobotę (4 września) BKS Bobrzanie podejmował GKS Kobierzyce. Po porażce ze Ślęzą Wrocław bolesławianie zamykali tabelę IV ligi. Nim mecz się rozpoczął zarząd, piłkarze i kibice pożegnali Roberta Nitarskiego. Długoletni piłkarz BKS postanowił zakończyć karierę piłkarską w IV lidze. Robert nie rozstaje się jednak z piłką nożną całkowicie. Piłkarz BKS jest trenerem B-klasowego Majdanu Bolesławice.

Roberta Nitarskiego pożegnał m.in. Piotr BieńkowskiRoberta Nitarskiego pożegnał m.in. Piotr Bieńkowskifot. Marcin Zabawa

Także przed rozpoczęciem meczu upominek, w postaci nowych, piłkarskich butów, otrzymał Chrystian Serkies. Nagrodę ufundował i wręczył piłkarzowi wicestarosta Stanisław Chwojnicki. Wicestarosta postanowił w ten sposób nagradzać piłkarzy BKS, którzy w meczach u siebie pierwsi strzelą bramkę. Jeżeli bramkę, w kolejnym meczu, zdobędzie ponownie ten sam piłkarz wówczas drużyna zadecyduje do kogo trafi kolejna para butów.

Wicestarosta Stanisław Chwojnicki wręcza upominek Chrystianowi SerkiesowiWicestarosta Stanisław Chwojnicki wręcza upominek Chrystianowi Serkiesowifot. Marcin Zabawa

Początek pierwszej połowy był wyrównany. Goście byli szczególnie groźni ze stałych fragmentów gry. W 14 minucie z rzutu wolnego uderzał Mrowiec. Na szczęście, dla BKS, niecelnie. Na bramkę Kobierzyc próbował strzelać Łukasz Filipiak, ale uderzenie było za lekkie, by zaskoczyć golkipera przyjezdnych. W 25 minucie dobrej okazji dla BKS nie wykorzystał Łukasz Polański. Po niepewnej interwencji bramkarza piłka trafiła wprost pod nogi piłkarza BKS. Ten jednak minimalnie chybił. W 32 minucie losy meczu rozstrzygnęły się. Na bramkę GKS, z 20 metra, uderzył Chrystian Serkies. Strzał nie był zbyt silny, ale kozłująca piłka zmyliła bramkarza Kobierzyc i zatrzepotała w siatce.

Radość piłkarzy BKS po zdobyciu golaRadość piłkarzy BKS po zdobyciu golafot. Marcin Zabawa

W drugiej części gry przeważali bolesławianie. Już w 46 minucie pięknym uderzeniem popisał się Emil Nowakowski. Piłkę zmierzającą w okienko bramki, w ostatniej chwili, bramkarz gości sparował na rzut rożny. W dalszej części gry piłkarze BKS zafundowali kibicom festiwal nieskutecznych strzałów. Na bramkę Kobierzyc uderzali m.in. Kamil Mielnik i Ariel Sworacki. Niestety, celowniki naszych piłkarzy były tego dnia mocno rozregulowane. Piłka najczęściej mijała poprzeczkę i słupki w dużej odległości. Nad tym elementem piłkarze powinni popracować na treningach. Kolejny dobry mecz rozegrał Jacek Bochnia. Piłkarz imponował spokojem i precyzją podań. W końcówce spotkania dobrej okazji bramkowej nie wykorzystał Kamil Milenik. Piłkarz zamiast strzelać starał się za wszelką cenę zgrać piłkę w pole karne. Dośrodkowanie zostało jednak zablokowane przez obrońców gości. BKS Bobrzanie pokonał GKS Kobierzyce 1:0.

Ariel Sworacki walczy o piłkę z Conde LansanaAriel Sworacki walczy o piłkę z Conde Lansanafot. Marcin Zabawa

BKS Bobrzanie: Przykłota – Pietrzak, Sworacki, Rajchel (żk), Kumoś, Klimas, Bochnia, Nowakowski (57' Mielnik), Filipiak (90' Głowacki), Polański, Serkies (90' Gajewski).

Aktualizacja 2010-09-07 14:30

W środę (8 września) odbędzie się mecz II rundy Okręgowego Pucharu Polski. BKS Bobrzanie zmierzy się z Kolonią Bolesławiec. Mecz zostanie rozegrany na boisku przy ulicy Granicznej, tzw. "Rowek". Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:30.