GKS Warta – Piast Dziwiszów 2:1

Piłkarze GKS Warta Bolesławiecka
fot. GKS Warta Bolesławiecka Drużyna z Warty Bolesławieckiej nie zwalnia tempa. Tym razem GKS pokonał Piasta Dziwiszów 2:1. GKS zajmuje drugie miejsce w tabeli klasy okręgowej.
istotne.pl 0 warta bolesławiecka, gks, piast, dziwiszów

W sobotę (4 września) na stadionie w Warcie Bolesławieckiej odbył się mecz 5 kolejki rozgrywek klasy okręgowej. Na murawie spotkało się dwóch beniaminków: GKS Warta Bolesławiecka i Piast Dziwiszów. Od pierwszego gwizdka widać było motywację w grze obu zespołów. Już w 1 minucie na prowadzenie mogli wyjść zawodnicy z Warty. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wywołało ogromne zamieszanie w polu karnym gości, ale obrońcy z Dziwiszowa zdołali wybić piłkę. W 5 minucie groźny strzał z dystansu oddali zawodnicy Piasta. Jednak piłka minęła bramkę Leszka Kupczaka.

W 14 minucie GKS wyszedł na prowadzenie. Mateusz Mucha, na 40 metrze, odebrał piłkę obrońcom Piasta i precyzyjnym podaniem obsłużył Krzysztofa Janickiego. Ten ostatni sprytnym strzałem zmylił bramkarza i umieścił piłkę w siatce. W 29 minucie GKS miał okazje podwyższyć wynik, lecz piłka, po strzale głową Krzysztofa Janowskiego, poszybowała nad poprzeczką. W 41 minucie, po składnej akcji, goście wykorzystali brak zdecydowania obrońców GKS i wyrównali na 1:1. Bramkę zdobył Paweł Czerniak.

Początek drugiej połowy nie przyniósł żadnych zmian w nastawieniu do gry obu drużyn. W 50 minucie Janicki miał szansę zdobyć drugiego gola, ale jego strzał minął bramkę. W 57 minucie po błędzie piłkarza, który jeszcze do niedawna reprezentował BKS, Dziwiszów mógł wyjść na prowadzenie. Janicki niedokładnie podał do bramkarza i o mały włos nie zakończyło się to utratą gola. W 61 minucie strzelec bramki dla GKS zanotował asystę, po której gospodarze wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Mikołajczyk. Piłkarz zdobył gola w 4 minuty po wejściu na murawę. Warta grała ambitnie do samego końca. W 74 minucie Jacek Kapecki strzałem z 25 metrów posłał piłkę nad bramką. Do końca meczu wynik już się nie zmienił. GKS Warta Bolesławiecka pokonał Piasta Dziwiszów 2:1 Tym samym GKS czwarty raz, w tej rundzie, odnotował zwycięstwo i zainkasował komplet punktów.

Drużyna GKS Warta BolesławieckaDrużyna GKS Warta Bolesławieckafot. GKS Warta Bolesławiecka

Skład GKS Warta Bolesławiecka: Kupczak - Krysa, Hencel, Buchowski, Szuba, Mucha, Kapecki, Kobeluszczyk (57’ Mikołajczyk), Spychalski, Janicki (88' Kłonicki), Janowski (78' Rupa).Trener: Tomasz Fulczyński.