Remis Twardego i wysoka wygrana Chrobrego

Nogi piłkarzy i piłka
fot. istotne.pl W inauguracji wiosennej rundy rozgrywek Twardy Świętoszów zremisował z Lechią Dzierżoniów 2:2. Chrobry Nowogrodziec rozgromił Chojnowiankę Chojnów 6:1.

W miniony weekend pierwsze mecze rundy wiosennej rozegrały drużyny Twardego Świętoszów i Chrobrego Nowogrodziec. W sobotę (20 marca) w Osiecznicy liderujący w tabeli Twardy podejmował wicelidera – Lechię Dzierżoniów. Mecz zakończył się remisem 2:2. Gole dla Lechii zdobyli: Hubert Górski w 10 minucie. W 18 minucie wyrównał strzałem głową Jakub Wołyński. W 68 minucie, po strzale Janusza Kaczmarka na prowadzenie ponownie wyszli goście. W 81 minucie, po faulu na Sebastianie Tylutkim, gola na wagę remisu z rzutu karnego zdobył Janusz Szkarpat. Twardy Świętoszów zremisował z Lechią Dzierżoniów 2:2.

W niedzielę (21 marca) w Nowogrodźcu tamtejszy Chrobry wysoko pokonał Chojnowiankę Chojnów. Kibice zobaczyli aż 7 bramek. Dla Chrobrego strzelali: Artur Milewski 21 minuta, Robert Bodzianny 24 minuta, Marcin Jankowski 53 minuta, Maciej Machowski 83 minuta, Michał Kachniarz 90 minuta, Maciej Machowski 92 minuta. Honorową bramkę dla Chojnowianki zdobył w 74 minucie Adam Szydełko. Chrobry Nowogrodziec wysoko pokonał Chojnowiankę Chojnów 6:1 i umocnił się na 3 miejscu w tabeli rozgrywek IV ligi dolnośląskiej. Zespół z Nowogrodźca jest kandydatem (po Świętoszowie i Dzierżoniowie) do awansu do III ligi.