Koncert Chopinowski: muzyka grana sercem

Koncert Chopinowski: muzyka grana sercem
fot. Gerard Augustyn W środowy wieczór publiczność wysłuchała 10 utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej II stopnia.
istotne.pl koncert, szkoła muzyczna, chopin

W środę, 10 marca, w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bolesławcu odbył się Koncert Chopinowski z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora. Publiczność miała okazję wysłuchać 10 utworów. Uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bolesławcu zaprezentowali m.in. nokturny oraz pieśni Fryderyka Chopina.

W koncercie wziął udział gościnnie Jakub Kaczuba, uczeń PSM I stopnia, który wykonał Preludium e-moll op. 28 nr 4. Koncert poprowadził muzykolog Artur Bielecki. W przerwach między kolejnymi utworami Noemi Kuśnierz prezentowała wiersze poświęcone wielkiemu kompozytorowi.

– Chopin to nasz kompozytor. Promujemy jego muzykę nie tylko podczas Roku Chopinowskiego. Nasi uczniowie cały czas grają jego utwory – mówi Małgorzata Kuśnierz, dyrektorka PSM II stopnia. – To nie jest łatwa muzyka. Nie każdy potrafi swoją grą wyrazić emocje, które skumulowane są w tych dźwiękach. Chopin był bardzo wrażliwym człowiekiem. Wymagał i od siebie, i od innych, by muzyka była prawdziwa. By była grana sercem.

Artur BieleckiArtur Bieleckifot. Gerard Augustyn
Magdalena KubatMagdalena Kubatfot. Gerard Augustyn
Ewa KutEwa Kutfot. Gerard Augustyn
Noemi KuśnierzNoemi Kuśnierzfot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn
Oliwia GruszkaOliwia Gruszkafot. Gerard Augustyn
Małgorzata KuśnierzMałgorzata Kuśnierzfot. Gerard Augustyn