I LO podwójnym mistrzem powiatu w pływaniu

istotne.pl pływanie, mistrzostwa, mos

We wtorek, 9 marca, na pływalni MOSiR rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie (stylem grzbietowym, klasycznym i dowolnym na dystansie 40 metrów) i drużynowo (w sztafecie 4 x 40 m stylem dowolnym). W kategorii dziewcząt zwyciężyła ekipa z I LO w Bolesławcu. Drugie miejsce zajęły pływaczki z II LO, a trzecie – zawodniczki z Zespołu Szkół Elektronicznych.

W kategorii chłopców mistrzostwo powiatu wywalczył zespół z I LO. Drudzy byli pływacy z II LO. Trzecią lokatę zajęła ekipa z Zespołu Szkół Elektronicznych.

Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, będący w strukturach Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.