Biuro europosła Piotra Borysa otwarte

Biuro europosła Piotra Borysa otwarte
fot. Gerard Augustyn Piotr Borys otworzył w Bolesławcu biuro poselskie. – To biuro ma korespondować z polityką Platformy Obywatelskiej i z polityką samorządową – powiedział działacz PO.
istotne.pl platforma obywatelska, piotr, biuro, borys, poselskie

Otwarcie biura nastąpiło w piątek, 12 marca. W uroczystości uczestniczyli m.in. starosta Cezary Przybylski, przewodniczący Rady Powiatu Karol Stasik, asystent eurodeputowanego Wojciech Kasprzyk, burmistrz Nowogrodźca Robert Relich, wójt Warty Bolesławieckiej Mirosław Haniszewski i wójt Osiecznicy Waldemar Nalazek.

– Pan Piotr Borys to znana postać na ziemi bolesławieckiej. Urodził się w naszym mieście. Mam nadzieję, że współpraca, którą pan poseł nawiąże z mieszkańcami naszego powiatu, przyniesie korzyść obu stronom – powiedział podczas briefingu Karol Stasik. – Cały czas mieliśmy dobry kontakt z panem posłem. Teraz kontakt ten będzie jeszcze łatwiejszy – dodał Cezary Przybylski.

Od lewej: Karol Stasik, Piotr Borys, Cezary Przybylski i Wojciech KasprzykOd lewej: Karol Stasik, Piotr Borys, Cezary Przybylski i Wojciech Kasprzykfot. Gerard Augustyn

To piąte biuro eurodeputowanego na Dolnym Śląsku. – Chcielibyśmy, aby to biuro żyło. Ma ono korespondować z polityką Platformy Obywatelskiej i z polityką samorządową. Głos dolnośląskich samorządowców powinien być bardziej słyszalny w Brukseli – podkreślił Piotr Borys.

Biuro chce nawiązać współpracę z organizacjami pozarządowymi i z przedsiębiorcami. Co więcej, mieszkańcy powiatu bolesławieckiego będą mogli się tutaj dowiedzieć, jak pozyskać pieniądze z Brukseli. – Na tacy środków unijnych leży 100 miliardów euro. Polska pozyskuje promil z tych środków – zaznaczył Borys. – Powinniśmy położyć większy nacisk na zdobywanie funduszy. Dziś, kiedy Jerzy Buzek jest przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, a Janusz Lewandowski unijnym komisarzem ds. budżetu, Polacy odgrywają coraz większą rolę w Europie. Powinniśmy powiedzieć sobie: nie mamy żadnych kompleksów, jesteśmy Europejczykami.

fot. Gerard Augustyn

Raz ma kwartał w bolesławieckim biurze Piotra Borysa udzielane będą porady prawne. Europoseł zorganizował też konkurs adresowany do młodych Dolnoślązaków. Nagrodami są trzymiesięczne staże w biurze eurodeputowanego w Brukseli.

Ponadto polityk PO chce promować bolesławiecką ceramikę w Europie. – Mam nadzieję, że uda się nam się przygotować piękną wystawę ceramiki i pokazać, że Bolesławiec jest wyjątkowym miastem na mapie Europy – podkreślił poseł.

W tym budynku (ul. Kościuszki 8) mieści się biuro poselskie Piotra BorysaW tym budynku (ul. Kościuszki 8) mieści się biuro poselskie Piotra Borysafot. Gerard Augustyn

Biuro będzie czynne w każdy wtorek i czwartek od 15:30 do 19:30. Dyżury pełnić będzie Wojciech Kasprzyk. – Będziemy się starali, aby pan poseł jak najczęściej gościł w Bolesławcu – zapewnia asystent eurodeputowanego.