IV Mityng Lekkoatletyczny odbędzie się w Świętoszowie

IV Mityng Lekkoatletyczny odbędzie się w Świętoszowie
fot. www.sxc.hu O mistrzowskie tytuły rywalizować będą reprezentacje Szkół Podstawowych i Szkół Ponadgimnazjalnych o profilach wojskowych.
istotne.pl lekkoatletyka, mks bolesłavia, świętoszów, mityng

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Osiecznicy i serwis IstotneInformacje.pl zapraszają na IV Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych i Ponadgimnazjalnych o profilu wojskowym, który odbędzie się 20 kwietnia na terenie stadionu Zespołu Szkół w Świętoszowie.

Rozpoczęcie mityngu zaplanowano na godzinę 9:30. Uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych będą rywalizować w następujących konkurencjach: bieg na 60m, bieg na 60m przez płotki, bieg na 600m, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłką lekarską tyłem.

Dodatkowymi atrakcjami sobotnich zawodów będą m.in.: pokazy sprzętu wyposażenia żołnierzy jednostki specjalnej z Bolesławca. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej, rzutach grantem, nożem i gwiazdką do celu. Będzie można zrobić sobie zdjęcie z Gwiazdami Polskiej Lekkiej Atletyki. Organizatorem mityngu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Osiecznicy.

Gośćmi specjalnymi zawodów będą:

  • Piotr Rysiukiewicz - olimpijczyk z Atlanty - 6 miejsce w sztafecie 4x4000m i Sydney - 7 miejsce w sztafecie 4x400m, pięciokrotny rekordzista kraju (w sztafetach reprezentacyjnych i klubowych 4x400m, siedmiokrotny Mistrz Polski: na 400m i 4x400m. Obecnie Prezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki
  • Piotr Haczek - finalista olimpijski w sztafecie 4x400m z Atlanty (6 miejsce - 3:00.96) i Sydney (7 miejsce - 3:03.22)
  • Piotr Długosielski - uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Sydney (2000 r.), członek reprezentacyjnej sztafety 4x400m, która zajęła 7 miejsce (3:03.22)
  • Paweł Januszewski - trzykrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich na dystansie 400m przez płotki, Mistrz Europy z 1998 roku

(informacja ii)

Zobacz także

IV Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny w Świętoszowie