Koncert z okazji Dnia Kobiet

Koncert z okazji Dnia Kobiet
fot. Gerard Augustyn W poniedziałkowy wieczór publiczność wysłuchała 12 piosenek w wykonaniu uczestników zajęć pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury.
istotne.pl koncert, mdk

Występ młodych wokalistów odbył się w poniedziałek, 8 grudnia, w Galerii Zdolnych Młodzieżowego Domu Kultury. Podczas koncertu publiczność wysłuchała 12 piosenek. Uczestnicy zajęć pracowni wokalnej zaprezentowali utwory z repertuaru m.in. Urszuli („Dmuchawce, latawce, wiatr”), Ireny Jarockiej („Śpiewam pod gołym niebem”), Beaty Kozidrak („Siedzę i myślę”) czy Maryli Rodowicz („Szparka sekretarka”). Występ zakończyli pieśnią „In God We Trust” z musicalu „Metro”.

– Tradycją jest to, że na zajęciach wokalnych nie wystawiamy ocen. Nasi uczniowie mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności właśnie podczas koncertów – mówi Marek Łętowski, dyrektor MDK. – Organizujemy je, korzystając z niemal każdej nadarzającej się okazji. W tym roku nie udało nam się w walentynki, więc postanowiliśmy przygotować koncert na Dzień Kobiet.

Tym razem na scenie zaprezentowali się bardziej zaawansowani wokaliści (m.in. członkinie zespołu Bożeny Out Of Town). – Repertuar był dość zróżnicowany i wymagający. Nie były to proste popowe piosenki – zaznacza szef Młodzieżowego Domu Kultury.

– Dla dzieciaków nasze koncerty zawsze są dużym przeżyciem. Mam nadzieję, że podobnie było w przypadku Pań, które siedziały na widowni – podkreśla Marek Łętowski. – Wiem, że niektórzy panowie zaprosili wybranki swojego serca na ten koncert w ramach prezentu z okazji Dnia Kobiet.

Kolejny występ podopiecznych MDK już na przełomie kwietnia i maja.