Wykop polubił Istotne.pl

Wykop polubił Istotne.pl
fot. wykop.pl Internetowy serwis, gdzie użytkownicy z całej Polski dodają informacje, które chcą pokazać innym, „wykopał” nasz materiał „9 znaków na 20 metrach chodnika”.
istotne.pl rower, znaki, scieżka

Absurd zauważony w artykule o znakach drogowych na chodniku przy ul. Jana Pawła II w naszym mieście spodobał się tak bardzo, że użytkownicy ogólnopolskiego portalu Wykop.pl polecili go innym.

„Wykopano” link do strony Istotne.pl 236 razy. Nasza informacja miała dzięki temu 16 tys. wejść. Na serwisie Wykop.pl skomentowano nasz artykuł 56 razy. Internauci pisali głównie o złej jakość ścieżek rowerowych w Polsce oraz o konflikcie między rowerzystami, pieszymi i kierowcami samochodów.

Użytkownik Amadek napisał:

„A główną przyczyną jest kultura jazdy rowerem, a raczej jej brak. Sytuacja byłaby inna gdyby więcej ludzi jeździło rowerami. Ale jak tu jeździć rowerem skoro ścieżki rowerowe istnieją tylko przed wyborami, dziury w ulicach występują niezależnie od wyborów i mnożą się szybciej niż nowotwór, a jak pojedziesz chodnikiem to dzielny policjant wypisze ci mandat.”

Wiele wpisów dotyczyło też oznakowania dróg w Polsce. Użytkownik DwaKolory grzmiał w swej wypowiedzi na absurdy ograniczeń prędkości na drogach:

„Korzystając z okazji chciałbym kilka słów na temat znaków w Polsce powiedzieć. Nie wiem czy jest tak też w innych krajach, ale jaki jest sens ustawiania dziesiątek jakichś bzdurnych znaków na drodze, które tylko mącą obraz i odwracają uwagę kierowcy? Znak powinien być stawiany w wyjątkowej sytuacji. Najbardziej rozwalające są znaki dotyczące prędkości. Przepisy drogowe jasno regulują jaka może być prędkość na jakiej drodze, ale co z tego jak potem ta droga ma pierdyliard różnych ograniczeń. (…) Czasami na drodze czuję się jak na egzaminie (…) Czy jako kierowca mam patrzeć na prędkościomierz czy na drogę? Mam skupiać się na dziesiątkach znaków czy na bezpieczeństwie?”

Dodajmy, że po opublikowaniu artykułu na Istotne.pl zbędne znaki zniknęły z chodnika.

(informacja: ii)

Zobacz także

Wykop.pl: 9 znaków na 20 metrach chodnika