Odbył się konwent miłośników gier RPG

Odbył się konwent miłośników gier RPG
fot. B.org Do Bolesławca przyjechali między innymi legniccy wielbiciele fantastyki.
istotne.pl bok-mcc, rpg

Bolesławiecki konwent trwał dwa dni. Uczestnicy nie mogli narzekać na brak atrakcji. Przeprowadzony został między innymi konkurs wiedzy o Harrym Potterze oraz turniej gry karcianej Vampire. Wieczorem pokazywano filmy, a nocą rozgrywano "dramy", czyli gry-przedstawienia. Mimo to wielu z uczestników nie przyznałoby najwyższej noty temu konwentowi. Trochę zawiedli ludzie. Wielu, choć obiecywało, nie przyjechało, bo – jak tłumaczyli organizatorzy – zwyciężyły igrzyska w Atenach.

Co to takiego RPG?

RPG (z angielskiego Role Playing Games) to gry fabularne. Od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielbiciele uważają je za niezwykle inteligentną formę rozrywki, w której można znaleźć zarówno elementy tradycyjnych gier planszowych, jak i teatru. Fakt, rozgrywki, nieraz trwające wiele godzin, często są bardzo widowiskowe.

Do rozpoczęcia gry wystarczy już dwóch graczy, jednak najwygodniej gra się w cztery osoby. Jeden z graczy zostaje Mistrzem Gry, czyli w praktyce najważniejszą osobą. Jest on przede wszystkim reżyserem i scenarzystą całej rozgrywki, którego decyzje są najważniejsze i niepodważalne. To on decyduje o przebiegu całej gry, która toczy się według przygotowanego wcześniej scenariusza. Niemal zawsze bazuje on na fantastyce, najczęściej odwołuje się do popularnych powieści tego gatunku – twórczości Sapkowskiego, Tolkiena. Ważnym elementem jest odpowiednia muzyka – odtwarzana w odpowiednim momencie, wprowadza niepowtarzalny klimat.