Cztery osoby ranne w dwóch kolizjach

Cztery osoby ranne w dwóch kolizjach
fot. Marcin Zabawa Koło Warty Bolesławieckiej motocykl zderzył się z motorowerem. Motocyklista został przewieziony do szpitala. Na drodze z Bolesławca do Lwówka zderzyły się cztery samochody. Trzy osoby trafiły do szpitala.
istotne.pl policja, wypadek, warta bolesławiecka, iwiny

Do obu zdarzeń doszło we wtorek, 10 lipca. Pierwsze z nich miało miejsce na drodze między Iwinami a Wartą Bolesławiecką. Motocyklista na prostym odcinku jezdni zderzył się z motorowerzystą. W wypadku ucierpiał kierowca motocykla. Został przewieziony do bolesławieckiego szpitala.

fot. Marcin Zabawa

Z ustaleń policji wynika, że sprawcą wypadku był motocyklista, który nieprawidłowo wymijał motorowerzystę. Kierujący motorowerem twierdzi, że próbował zawracać na drodze i gdy był jeszcze na swoim pasie ruchu, został uderzony przez szybko jadącego motocyklistę. Motocyklista został ukarany mandatem.

Do drugiego zdarzenia doszło na wysokości zjazdu na Żeliszów (droga z Bolesławca do Lwówka Śląskiego). Tam zderzyły się cztery samochody. Przebieg zdarzenia wyglądał następująco: W tył skręcającego w lewo Volkswagena Golfa uderzył Ford Transit. W wyniku zderzenia Golf znalazł się na przeciwnym pasie. Tam doszło do kolejnego zderzenia. Volkswagen zderzył się z Citroenem. Dodatkowo na tył stojącego Forda najechał samochód Audi. W wyniku kolizji trzy osoby, w tym niemowlę, zostały przewiezione do szpitala.

fot. Marcin Zabawa

(informacja: KPP Bolesławiec/ii)