Alan Stulin jest piłkarzem ekstraklasy

Alan Stulin jest piłkarzem ekstraklasy
fot. ze zbiorów Alana Stulina Pochodzący z Bolesławca zawodnik podpisał roczny kontrakt z GKS Bełchatów. Ostatnio Alan grał w rezerwach 1.FC Kaiserslautern. Jego marzeniem jest gra w reprezentacji Polski.
istotne.pl gks, alan stulin, bełchatów

Alan Stulin, 22-latek pochodzący z Bolesławca, został piłkarzem GKS Bełchatów. Gdy miał kilka lat, wyjechał z rodzicami do Niemiec. Tam zaczął trenować i grać w piłkę nożną. Grał w młodzieżowej reprezentacji Polski i w kilku niemieckich klubach, a ostatnio w 1.FC Kaiserslautern. W zeszłym tygodniu Alan podpisał roczny kontrakt z zespołem polskiej ekstraklasy – GKS Bełchatów. Alan może grać w obronie i pomocy. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu, którego Alan udzielił portalowi i gazecie „Istotne Informacje”:

Marcin Zabawa: Czytelnicy portalu i gazety „Istotne Informacje” pamiętają, jak grałeś w młodzieżowej reprezentacji Polski i niemieckim klubie FC Kaiserslautern. Teraz będziesz grał w Polsce, w GKS Bełchatów. Pozmieniało się....

Alan Stulin: Tak, trochę się zmieniło. Przyjechałem grać do Polski, a mój kuzyn (Radek Szajwaj) wyjechał grać w piłkę do Niemiec. Przez trzy lata grałem na lewej obronie, na tej samej pozycji, na której grał kiedyś mój dziadek Mietek. Jednak trener GKS Bełchatów Kamil Kiereś widział po pierwszym sparingu, że grałem w pomocy i umiem grać jako pomocnik.

Co wpłynęło na decyzję o grze w Polsce?

Długo rozmawiałem z rodziną, czy grać w Polsce. Rozmawiałem z moim dziadkiem, który ogląda mecze polskiej ekstraklasy i bardzo dobrze zna się na piłce nożnej. Dziadek mówił mi, że dam sobie radę. Rozmawiałem też z trenerem Kamilem Kieresiem. On też mnie przekonał. Podjąłem taką decyzję, bo nie chcę już grać w rezerwach. Po podpisaniu profesjonalnego kontraktu na dwa lata z Kaiserslautern myślałem, że jak będę dobrze trenował i grał, to dostanę szansę na grę w pierwszym zespole. Takiej szansy nie dostałem. Zdecydowałem, że wyjadę do Polski. Tutaj mogę się pokazać. Chcę także grać reprezentacji.

Czyli nadal chcesz grać w reprezentacji Polski?

 

Pewnie, że chcę grać w polskiej reprezentacji. Czuję się Polakiem. Zawsze przyjeżdżam na Boże Narodzenie do rodziny. Po prostu czuję się Polakiem.

Odwiedzasz rodzinny Bolesławiec.

 

Tak, przyjeżdżam zawsze na święta do rodziny. Teraz jestem nawet częściej, bo mam bliżej do Bolesławca niż do Edenkoben, gdzie mieszkam.

A jak oceniasz występ Polaków na Euro 2012?

Nie wyszliśmy z najłatwiejszej grupy i skończyliśmy na ostatnim miejscu, ale wiem, że jako gospodarz mistrzostw nasz kraj dobrze się prezentował. W Niemczech nas chwalą.

Dziękuję za rozmowę. W imieniu Czytelników i redakcji życzymy Ci sukcesów w nowym klubie i gry w reprezentacji Polski.

Dziękuję.

Alan StulinAlan Stulinfot. ze zbiorów Alana Stulina

(informacja: Marcin Zabawa)