Wandalizm na cmentarzu w Wykrotach

Wandalizm na cmentarzu w Wykrotach
fot. Czytelnik Nieznani sprawcy zniszczyli prawie pięćdziesiąt nagrobków. Policja szuka wandali. Mieszkańcy mówią o grupie młodzieży, którą widziano idącą w stronę cmentarza po meczu Czechy-Portugalia.
istotne.pl wykroty, cmentarz, wandalizm

W nocy z czwartku na piątek (21/22 czerwca) nieznani sprawcy zniszczyli 48 nagrobków na nowym i starym cmentarzu w Wykrotach. Działali z dużą siłą, przewracali tablice nagrobne. W kilku wypadkach tablice i krzyże zostały potłuczone.

Policję zawiadomiła sołtys, która mówi, że ostatni akt wandalizmu na cmentarzu miał miejsce około 12 lat temu, ale wtedy zniszczono nie więcej niż pięć nagrobków.

Mieszańcy mówią, że w czwartkową noc, po meczu Portugalia-Czechy, rozszczekały się psy, a ktoś zauważył grupę młodzieży idącą w kierunku cmentarza. Ale mogli być to tylko kibice wracający do domu po wspólnie obejrzanym meczu.

W wykrotach nieznani sprawcy zniszczyli 48 nagrobkówW wykrotach nieznani sprawcy zniszczyli 48 nagrobkówfot. czytelnik

Policja bada sprawę, na razie nie wie, kto dopuścił się tak bezmyślnego wandalizmu. Nie oszacowano również strat. Policja wzywa rodziny zmarłych, by zgłosiły się na komendę i wyceniły straty, jakie poniosły. Sprawcom grozi do dwóch lat więzienia.

(informacja: ii)