Znamy zwycięzców Skate-Maratonu w Osiecznicy

skater
istotne.pl 0 zawody, osiecznica, skating

Dobiegła końca kolejna edycja Skate-Maratonu. W zawodach, które odbyły się 24 czerwca w Osiecznicy, wzięło udział prawie 330 osób. Zwycięzcą biegu głównego został Ondrej Suchy z Czech. Drugie miejsce zajął Wojciech Baran z Lubina, a trzecie – Paweł Ciężki z Wągrowca. Wśród pań najlepsza okazała się Aleksandra Goss z Konstancina. Druga była Laura Hundorf, a trzecia – Sandy Dinort (obie z Niemiec).

W biegu na 16 km pierwszy na metę dotarł Frantisek Micek z Czech. Drugą lokatę zajął Jarosław Krystkowiak z Poznania, a trzecią – Radosław Jakubski z Wrocławia. W kategorii kobiet zwyciężyła Maja Szocińska z Bolesławca. Na drugiej pozycji uplasowała się Anna Głogowska z Czerska, na trzeciej – bolesławianka Joanna Szocińska.

Natomiast w biegu dla najmłodszych najlepszy okazał się Clemens Marzahn z Niemiec. Drugi był Marcin Guzowski z Ołoboku, trzeci – Peter Marzahn z Niemiec. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Klaudia Lepa z Rudy Śląskiej, przed Nadią Medycką z Osiecznicy i Amelią Kołodziej z Tomisławia.

Zawody zorganizował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Osiecznicy. Patronem medialnym wydarzenia był serwis Istotne.pl.

(informacja: GOSiR Osiecznica/ii)