Bolesłavia piątym klubem w kraju

istotne.pl lekkoatletyka, mks bolesłavia, mistrzostwa

W Siedlcach odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Reprezentanci MKS Bolesłavia zdobyli aż osiem medali. W rzucie młotem Agnieszka Bosek wywalczyła złoty krążek, osiągając najlepszy tegoroczny wynik (41,14 m), a Beata Dąbal – medal srebrny (39,90 m). W konkursie skoku wzwyż Kaja Caban z wynikiem 159 cm zdobyła brązowy medal.

Kolejnym startem był oszczep juniorek. Agnieszka Bosek zajęła drugą lokatę z wynikiem 30,49 m. Ostatnią konkurencją pierwszego dnia mistrzostw był chód sportowy na dystansie 10 kilometrów. Trzecie miejsce w tej konkurencji zdobył Grzegorz Oślak z czasem 50:56,65 s.

W drugim dniu zawodów medale zdobyli: Beata Dąbal – srebro w rzucie dyskiem (39,20 m); Dominika Kamińska – brąz w biegu na 2000 metrów z przeszkodami (7:03,26 s – rekord życiowy); Bartosz Wróbel – brąz w biegu na 3000 metrów (9:04,78 s).

Wyniki pozostałych zawodników:

• Karolina Mrozik – 4 miejsce w rzucie młotem juniorek młodszych (41,47 m)
  • Grzegorz Szuszkiewicz – 4 miejsce w rzucie młotem juniorów (48,93 m)
  • Dawid Kopała – 4 miejsce w rzucie młotem juniorów młodszych (54,09 m)
  • 4 miejsce – sztafeta 4x100 m juniorek młodszych w składzie: Monika Chmielik, Beata Cieśla, Dominika Kamińska, Karolina Magnowska (53,30 s)
  • 4 miejsce – sztafeta 4x100 m juniorów młodszych w składzie: Robert Polański, Artur Polański, Dawid Kopała, Maciej Goss (46,07 s)
  • Maciej Chojnacki – 6 miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki (15,14 s)
  • 6 miejsce – sztafeta 4x400 m w składzie: Robert Polański, Artur Polański, Maciej Goss, Maciej Chojnacki (3:34,77 s)
  • Maciej Chojnacki – 7 miejsce w skoku w dal (6,09 m)
  • Mateusz Kopeć – 8 miejsce w biegu na 2000 metrów z przeszkodami (6:49,24 s).

W klasyfikacji klubowej mistrzostw Bolesłavia zajęła piąte miejsce w Polsce. Trenerami bolesłavian są: Małgorzata Markowska, Dariusz Marek, Ryszard Posacki, Paweł WiśniewskiTomasz Markowski.

(informacja: Tomasz Markowski/ii)