Za nami mistrzostwa powiatu w szachach

Szachy
istotne.pl 0 zawody, szachy, pceikk bolesławiec

W poniedziałek, 28 lutego, w siedzibie BKS Bobrzanie rozegrano mistrzostwa powiatu w szachach. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła ekipa z SP nr 4 (w składzie: Kacper Grela, Maria Koplin, Michał JózkówPola Juchaniuk). Drugie miejsce zajęła drużyna z SP nr 3, a trzecie – reprezentacja SP w Czernej.

Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się szachiści z GS nr 3 (Mikołaj Ziętek, Jakub Feret, Aleksander KinachPatrycja Eichstadt). Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa z I PG, a na trzeciej – drużyna z Wykrot.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli reprezentanci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych (Dariusz Kulesza, Mariusz Szweda, Jan MatkowskiElwira Kupisz). Drugą lokatę zajął team z II LO, a trzecią – zespół z „mechanika”. Organizatorem rozgrywek był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, będący w strukturach Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.