Znakomity występ biegaczy z Iwin w Lubinie

Małgorzata Szeliga
istotne.pl 0 bieg, uks tukan

Młodzi biegacze Uczniowskiego Klubu Sportowego "Tukan" z Iwin wystartowali w cyklu biegów o Grand Prix Lubina. Tym razem cykl rozpoczął się nietypowo – zorganizowanym w Iwinach biegiem pod nazwą Spacerek z Orkiestrą. Kolejne etapy odbyły się już w Lubinie. Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 400 osób.

Kategorie młodzieżowe zdominowali iwinianie. W kategorii M-16 wygrał Krzysztof Wieczorek przed Bartkiem SzeligąMarcinem Wieczorkiem. W kategorii M-20 najlepszy okazał się Marek Wojnowicz. Natomiast drugą lokatę zajął jego młodszy brat – Mariusz. Na trzeciej pozycji w kategorii open uplasował się Wojtek Pachnik.

W kategorii open kobiet całe podium przypadło iwiniankom. Zwyciężyła Małgorzata Szeliga przed Angeliką HaniszewskąDominiką Burdyną. Podobnie było w przypadku kategorii K-16. Najlepsza okazała się Dominika Kanikowska, drugą lokatę zajęła Ola Pilarska, a trzecią – Paulina Rygiel.

Najmłodszym sklasyfikowanym uczestnikiem turnieju był niespełna 8-letni Staś Pachnik, który pokonał dystans 4,5 km w czasie 26:11.