Zwycięstwo BKS w meczu pucharowym

pilkarz-mecz-bks-warta-boleslawiecka
fot. istotne.pl BKS Bobrzanie pokonał 4:0 GKS Warta Bolesławiecka w meczu I rundy Okręgowego Pucharu Polski. Gole dla bolesławian zdobyli: Łukasz Filipiak (2), Jacek Bochnia i Jan Wojciechowski.
istotne.pl 0 mecz, warta bolesławiecka, bks bolesławiec

W niedzielę (7 sierpnia) na boisku w Warcie Bolesławieckiej rozegrano mecz I rundy Pucharu Polski. Przeciwnikiem miejscowych był BKS Bobrzanie. W pierwszych minutach meczu dwie groźne akcje przeprowadzili gospodarze. Na bramkę bolesławian uderzali Janowski i Zawada, ale strzały były niecelne. BKS odpowiedział uderzeniami Graczyka i Filipiaka. Ten pierwszy jednak strzelił za lekko, a drugi został zablokowany przez obrońcę gospodarzy. Najlepszą okazję piłkarze Warty mieli w 20 minucie. Na bramkę Bartosza Bochni celnie uderzył Janowski, ale bramkarz BKS nie dał się zaskoczyć. W 29 minucie BKS wyszedł na prowadzenie. Po dwójkowej akcji Żmudziński – Filipiak obrona gospodarzy nie zdążyła zareagować, a Filipiak precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Warty. W 44 minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Filipiak. Tym razem piłkarz BKS sam minął kilku obrońców i podwyższył na 2:0.

Piłkarze BKS po zdobyciu golaPiłkarze BKS po zdobyciu golafot. Marcin Zabawa

W 57 minucie bramkarz BKS z trudem obronił uderzenie zawodnika gospodarzy. Jednak w dalszych minutach spotkania coraz wyraźniej było widać przewagę bolesławian. Gospodarze grali coraz niedokładniej i wyraźnie opadli z sił. Tymczasem BKS nie forsował tempa, ale konsekwentnie wypracowywał coraz groźniejsze sytuacje bramkowe. Po jednej z nich, w 72 minucie, bramkarza Warty pokonał strzałem głową Bochnia. W 85 minucie wynik na 4:0 dla BKS ustalił Wojciechowski. W końcówce spotkania zawodnicy Warty mogli zdobyć bramkę honorową, ale zabrakło dokładności.

GKS Warta Bolesławiecka: Kupczak (druga połowa – Woźniak) – Hyjek, Spychalski, Kapecki, Kobeluszczyk, Zawada (Gibas), Janowski, Kłonicki, Pyrka (Krysa), Tofil, Baran.

BKS Bobrzanie: Bochnia (druga połowa – Kulesza) – Rajchel, Pietrzak, Kumoś, Głowacki, Mucha (68' Wojciechowski), Żmudziński, Sworacki, Bochnia J. (79' Janicki), Filipiak, Graczyk (78' Świca).

(informacja: Marcin Zabawa)