Bardzo dobry występ lekkoatletów Bolesłavii

Bartosz Wróbel
istotne.pl 0 lekkoatletyka, wróbel, bolesłavia, beata dąbal

Siedemnasta edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich odbyła się w piątek, 22 lipca, na stadionie w Płocku. W zawodach wystartowało ok. 800 lekkoatletów, w tym szóstka reprezentantów Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia. Znakomite występy zanotowali Beata DąbalBartosz Wróbel. Oboje zdobyli srebrne medale: Beata w pchnięciu kulą (w rzucie dyskiem była 14), a Bartosz w biegu na 2000 m z przeszkodami (od naszego zawodnika lepszy był tylko Mateusz Bak, tegoroczny mistrz Polski w biegach przełajowych).

W biegu na 2000 m z przeszkodami bardzo dobrze spisała się też Dominika Kamińska, która uplasowała się na siódmej pozycji. Miejsca poza pierwszą dziesiątką zajęli: Grzegorz Szuszkiewicz (rzut młotem), Kaja Caban (skok wzwyż) i Marek Pławiak (ośmiobój).

(informacja: MKS Bolesłavia/ii)