Darmowe seanse w kinie Forum

Darmowe seanse w kinie Forum
fot. Krzysztof Gwizdała W Dniu Dziecka zapraszamy rodziców z dziećmi do kina „Forum” na darmowe seanse i wystawę z „Muzeum bajek” łódzkiego Se-ma-for-a.
istotne.pl forum, dzień, dziecka, se-ma-for, lalka

Dzięki współpracy z łódzkim Se-ma-for-em w kinie „Forum” z okazji Dnia Dziecka przygotowano specjalne filmowe atrakcje. W tym dniu kino udekorowane będzie jak podczas premier filmowych w Hollywood. Dzieci przywitają bajkowe gwiazdy kroczące po czerwonym dywanie. Będzie można też zobaczyć jedną z najbardziej znanych nagród filmowych: statuetkę Oskara.

W programie:

  • wystawa scenografii do filmu „Danny Boy” oraz towarzyszący jej pokaz filmu na ekranie plazmowym w hollu kina
  • spotkanie z postaciami z bajek: „Miś Uszatek” i „Piotruś i Wilk”, z którymi będzie można robić zdjęcia
  • możliwość zrobienia zdjęcia na czerwonym dywanie ze statuetką Oscara
  • prezentacja filmów: „Mokra Bajeczka”, „Piotruś i Wilk”, „Radoszki” i „Parauszek” (60 minutowy seans w kinie)

Pierwszego czerwca do kina „Forum” organizatorzy zapraszają dwukrotnie. Pierwsze spotkanie jest o godz. 11:00 (dla grup zorganizowanych), drugie o godz. 16:00 (dla widzów indywidualnych). Wstęp bezpłatny. Rezerwacji miejsc można dokonać w kasie kina i na stronie internetowej.

„Danny boy” – wystawa i film

Na dzieci odwiedzające kino „Forum” czekać będzie wyjątkowa wystawa dekoracji z filmu „Danny boy” z łódzkiego „Muzeum bajek”. Film opowiada przedziwną historię miasteczka zamieszkanego przez ludzi bez głów oraz różniącego się od wszystkich chłopca z głową, który szuka akceptacji wśród mieszkańców. Opowieść jest pełna nagłych i zaskakujących akcji oraz niesie głęboką myśl o tym, jak jesteśmy w stanie okaleczyć samych siebie, by inni nas zaakceptowali. Bajkę warto obejrzeć ze starszym dzieckiem, by potem z nim razem porozmawiać.

Fragment scenografii prezentowanej w hallu kina ForumFragment scenografii prezentowanej w hallu kina Forumfot. Krzysztof Gwizdała
Postaci z filmu „Danny Boy”Postaci z filmu „Danny Boy”fot. Krzysztof Gwizdała

Wystawa dekoracji pozwala na poznanie kina animacji od kuchni. Niektóre lalki, eksponowane na wystawie, mają mechanizmy odpowiadające ludzkim stawom, by można je było animować (aby się poruszały, chodziły, biegały, machały rękami). Każda z nich musi być poruszona ręcznie przez animatora, który zmienia pozycję wszystkich lalek na planie zgodnie z akcją filmu. Przy produkcji filmu animowanego z lalkami można dziennie nakręcić od jednej do dwóch sekund filmu i to tylko wtedy, kiedy animator ma odpowiednie doświadczenie. Scenografia do film „Danny boy”, którą można podziwiać w kinie, powstawała trzy miesiące.

O powstaniu filmu „Danny boy” opowiadali nam dwaj współtwórcy scenografii ze studia Se-ma-for: Bartłomiej Kaszubski i Krzysztof Wierzbowski. Wystawa w hollu kina „Forum” będzie otwarta przez dwa tygodnie.

Bartłomiej Kaszubski montuje jedną z lalekBartłomiej Kaszubski montuje jedną z lalekfot. Krzysztof Gwizdała
Krzysztof Wierzbowski i Bartłomiej Kaszubski ze studia Se-ma-forKrzysztof Wierzbowski i Bartłomiej Kaszubski ze studia Se-ma-forfot. Krzysztof Gwizdała

Zobacz także

Kino Forum