Udany start młodzików BKB na Mistrzostwach Polski

Rafał Molenda i Norman Lippik
fot. BKB W ogólnopolskim turnieju teamów młodzi brydżyści zajęli wysokie 10 miejsce. Para Norman Lippik – Rafał Molenda uplasowała się na 24 pozycji. Para Krystian Fecyk – Szymon Kut zajęła miejsce 51.
istotne.pl 0 sport, brydż, bkb

Zadowoleni wrócili z Krakowa młodzicy Bolesławieckiego Klubu Brydżowego. W stolicy Małopolski rozgrywane były w miniony weekend Mistrzostwa Polski w brydżu w kategorii do 15 lat. Bolesławiec reprezentowała skromna ekipa 4 zawodników. W ramach mistrzostw rozegrano turniej par oraz turniej teamów (drużynowy). W zawodach rywalizowało 160 młodych brydżystów.

Rywalizację rozpoczął turniej par, w którym para Norman Lippik – Rafał Molenda uplasowała się na 24 pozycji osiągając wynik 55,29%. Choć sami chłopcy nie byli z siebie zadowoleni, to trzeba zaznaczyć, że zostali najlepszą parą z województwa dolnośląskiego. Druga para Krystian Fecyk – Szymon Kut (10 lat!) uplasowała się na 51 pozycji. Biorąc pod uwagę wiek Szymona osiągnięty wynik pozwala pozytywnie myśleć o przyszłości.

Norman Lippik i Rafał Molenda zajęli 24 miejsceNorman Lippik i Rafał Molenda zajęli 24 miejscefot. BKB

Jeszcze lepiej młodzicy BKB zaprezentowali się w turnieju teamów. Choć rozpoczęli rywalizację od dwóch porażek (w tym z późniejszymi mistrzami) to później wygrali już wszystkie mecze, plasując się ostatecznie na 10 miejscu w Polsce! Jest to, jak dotychczas, najlepszy start młodych bolesławieckich brydżystów. Młodzi bolesławianie uczestniczą w mistrzostwach trzeci rok. Po zakończeniu rywalizacji sportowej wszyscy uczestnicy zawodów zwiedzili Kraków.

Od lewej: Rafał Molenda, Krystian Fecyk, Norman Lippik i Szymon KutOd lewej: Rafał Molenda, Krystian Fecyk, Norman Lippik i Szymon Kutfot. BKB