Alan Stulin ma profesjonalny kontrakt z 1.FC Kaiserslautern

Alan Stulin ma profesjonalny kontrakt z 1.FC Kaiserslautern
fot. Gerard Augustyn Pochodzący z Bolesławca piłkarz podpisał dwuletni kontrakt. Alan jest piłkarzem klubu, który od przyszłego sezonu będzie grał w najwyższej piłkarskiej lidze w Niemczech.
istotne.pl alan stulin, fc, kaiserslautern

O 19-latku urodzonym w Bolesławcu pisaliśmy na portalu IstotneInformacje.pl przy okazji jego występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski i pobytu w rodzinnym mieście. Młody piłkarz rozwija swój sportowy talent i robi postępy. Dowodem na to jest profesjonalny kontrakt, który podpisał ze swoim klubem 1.FC Kaiserslautern. Kontrakt będzie obowiązywał Alana do czerwca 2012 roku. Alan jest przekonany, że pozostanie w swoim macierzystym klubie to najlepsze rozwiązanie dla rozwijania kariery piłkarskiej.

Klub Alana grał w poprzednim sezonie w 2 Budneslidze. Na koniec rozgrywek Kaiserslautern zajął 1 miejsce i awansował do najwyższej niemieckiej grupy rozgrywkowej. Alan grał dotychczas w drugim zespole. W wywiadzie, udzielonym serwisowi kadra.pl pod koniec maja stwierdził, że grę w rezerwach traktuje jako następny krok w rozwijaniu swoich umiejętności. Alan ma także nadzieję, że postępy i umiejętności piłkarskie pozwolą mu ponownie założyć koszulkę z Białym Orłem na piersi. Młody piłkarz wierzy, że PZPN o nim nie zapomni. Alan Stulin ma podwójne obywatelstwo (polskie i niemieckie) i już wcześniej zapowiedział, że chce grać w reprezentacji Polski.

5-go czerwca Alan będzie obchodził 20 urodziny. Redakcja portalu i gazety IstotneInformacje składa piłkarzowi najlepsze życzenia i trzyma kciuki za dalszy piłkarski rozwój.

(informacja ii)