Teatr Studencki Spontan zaprasza na „Układankę”

Teatr Studencki Spontan zaprasza na „Układankę”
fot. Teatr Studencki Spontan Przedstawienie bazujące na twórczości literackiej Paula Coelho, Vladimira Nabokova, Brunona Schulza, Wojciecha Kuczoka i Moniki Mostowik odbędzie się 26 maja w Piwnicy Paryskiej.
istotne.pl teatr, przedstawienie, katarzyna, piwnica paryska, maczel

„Układanka” bazuje na twórczości literackiej Paula Coelho, Vladimira Nabokova, Brunona Schulza, Wojciecha Kuczoka i Moniki Mostowik. Spektakl wskazuje na potrzebę nieustannego poszukiwania tego, co naprawdę ważne. Dotarcie do celu – do prawdy bezwzględnej – to droga trudna, pełna życiowych kolein, niebezpiecznych naprężeń, poślizgów i zakrętów. Na scenie oglądamy zarówno kobiety zranione, cierpiące, nienawidzące, jak i mężczyzn „ubranych” w pozory normalności, w odpowiednie formy, w przyjęte przez ogół nakazy.

fot. Teatr Studencki Spontan

Każda z kwestii poruszanych przez aktorów poraża widza autentycznością, skłania do przeanalizowania „poukładanych” realiów XXI wieku – okoliczności, które zamiast łączyć, alienują i czynią nieszczęśliwymi.

Adepci sztuki scenicznej emanują pasją, prawdziwością i niesamowitą energią. Bogactwo tematyczne i zaskakująco trudna, lecz nad wyraz prawdziwa puenta – w połączeniu z osobliwością scenicznych postaci – tworzą perfekcyjną całość. Niczym tytułowa układanka.

W przedstawieniu wyreżyserowanym przez bolesławiankę Katarzynę Maczel występują studenci Kolegium Karkonoskiego: Karolina Konopska, Agnieszka Frąckowiak, Aleksandra Mrówka, Dominik Pintera, Kamil Glaser, Piotr Torchała i Artur Bamburski.

fot. Teatr Studencki Spontan

Przedstawienie odbędzie się w środę, 26 maja, w Piwnicy Paryskiej. Początek o 19:00.

(informacja Natalia Zatka/ii)