Jakub Hankiewicz z kolejnym mistrzowskim tytułem

Jakub Hankiewicz z kolejnym mistrzowskim tytułem
fot. BoLwater W V Otwartych Mistrzostwach Polski we Freestyle`u Kajakowym triumfował Jakub Hankiewicz, zawodnik Bolesławiecko-Lwóweckiego Klubu Sportowego „BoLwater”.
istotne.pl mistrzostwa, jakub, hankiewicz, kajakarstwo, bolwater

W niedzielę, 23 maja, w Jeleniej Górze zakończyły się V Otwarte Mistrzostwa Polski we Freestyle'u Kajakowym. Podczas trwającego 45 minut przejazdu zawodnicy mieli za zadanie wykonać jak najwięcej figur.

Tegoroczne mistrzostwa na rzece były wyjątkowo udane dla Jakuba Hankiewicza, zawodnika Bolesławiecko-Lwóweckiego Klubu Sportowego „BoLwater” i ucznia I Liceum Ogólnokształcącego. Kajakarz zdobył aż 1145 pkt w eliminacjach. Był to najlepszy wynik we wszystkich kategoriach wiekowych.

Jeszcze większą niespodziankę Kuba sprawił w finale, zdobywając w jednym z przejazdów 873 punktów i tytuł mistrza Polski. Za ten przejazd zawodnik BoLwateru otrzymał o ponad 200 punktów więcej od najlepszego z seniorów Tomasza Czaplickiego (Karkonoski Klub Kajakowy).

Występ Jakuba w Jeleniej Górze to dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w czerwcu w Lienz (Austria).

Freestyle kajakowy to sport niezwykle widowiskowy. Poziom zawodników z roku na rok jest coraz wyższy. Dyscyplina zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Do Bolesławiecko-Lwóweckiego Klubu Sportowego „BoLwater” należą kajakarze z całego regionu, między innymi z Bolesławca, Lwówka Śląskiego, Żar i Wrocławia.

(informacja BoLwater/ii)