Powiat wsparł Gliniadę w USA

Powiat wsparł Gliniadę w USA
fot. B.org Glinoludy wzięły udział w tegorocznej Paradzie Konstytucji 3 Maja w Chicago. W czerwcu na stronie Powiatu można będzie obejrzeć reportaż z tego wydarzenia.
istotne.pl starostwo, gliniada, glinolud, chicago

– Gliniada zawsze robi na mnie piorunujące wrażenie. To piękne widowisko, które niesie ze sobą przesłanie „Wszyscy jesteśmy z jednej gliny” – mówi starosta Cezary Przybylski. – Kiedy usłyszałem, że starostwo może pomóc w nakręceniu reportażu z amerykańskiej parady, w której szły nasze Glinoludy, natychmiast się zgodziłem!

Glinoludy wzięły udział w tegorocznej Paradzie Konstytucji 3 Maja na zaproszenie Polskiej Izby Gospodarczej, która doceniła potencjał promocyjny i artystyczny Gliniady. Parada odbyła się w chicagowskim Grand Parku. Wydarzenie odbywa się co roku i jest uhonorowaniem wkładu Polonii w rozwój USA.

Glinoludy w ChicagoGlinoludy w Chicagofot. Andrzej Stefańczyk

W czerwcu na stronie Powiatu można będzie obejrzeć reportaż z tego wydarzenia.

Aktualizacja 2010-05-13

Majka Nowak, rzeczniczka starostwa wyjaśnia, na czym polegało wsparcie.

W przypadku wyjazdu Glinoludów do USA wsparcie Powiatu Bolesławieckiego to sfinansowanie reportażu opowiadającego o tej podróży. Łączny koszt produkcji wyniósł 6 tys. zł brutto. W ramach umowy z wykonawcą, którym jest Stefańczyk Film Studio Andrzej Stefańczyk, powiat ma prawo do wykorzystania powstałego dokumentu w sposób dowolny, np. w Internecie, na targach, w telewizji, dzięki czemu możliwe będzie profesjonalne promowanie fenomenu Gliniady i kultury alternatywnej w Powiece Bolesławieckim.

(informacja Starostwo Powiatowe/ii)