Znamy laureatów Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

Znamy laureatów Festiwalu Piosenki o Zdrowiu
fot. Gerard Augustyn Festiwal adresowany jest do przedszkolaków, uczniów podstawówek i gimnazjów. Wykonawcy zaprezentowali po jednym własnym utworze.
istotne.pl zdrowie, festiwal, mdk, ekologia

W piątek, 30 kwietnia, w auli Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu odbyły się eliminacje powiatowe V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Organizatorami tegorocznej edycji konkursu były: Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bolesławcu oraz MDK. Występy wykonawców oceniało jury w składzie: Jolanta Boroch, Teresa Rudzińska, Cezariusz Rudyk oraz Marek Łętowski.

Wykonawcy zaprezentowali po jednym własnym utworze. Ex aequo pierwsze miejsce w kategorii przedszkoli zajął Zespół z MPP nr 7 w Bolesławcu oraz Milena Pawłowska z Przedszkola w Nowogrodźcu. Na drugiej pozycji ex aequo uplasował się Zespół z MPP nr 3 w Bolesławcu i Zespół ze Szkoły Podstawowej w Kraśniku Dolnym.

W kategorii podstawówek pierwszą lokatę wywalczył Zespół ze Szkoły Podstawowej w Gierałtowie. Drugie miejsce zajął Zespół ze Szkoły Podstawowej w Warcie Bolesławieckiej, a trzecie – Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu.

W kategorii gimnazjów zwyciężył Zespół z GS nr 2 w Bolesławcu. Na drugiej pozycji uplasował się Zespół z GS nr 3.

Zwycięzcy w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych awansowali do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w maju br.

fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn
fot. MDK
fot. MDK
fot. MDK
fot. MDK

(informacja MDK/ii)