Noc Muzeów w Bolesławcu

Noc Muzeów w Bolesławcu
fot. Grzegorz Matoryn Muzeum Ceramiki zaprasza na Noc Muzeów. Można będzie bezpłatnie zwiedzać wystawę czasową i ekspozycje stałe placówki.
istotne.pl wystawa, muzeum ceramiki

W sobotę, 15 maja, w Bolesławcu odbędzie się Noc Muzeów. Od 10:00 do 22:00 będzie można bezpłatnie zwiedzać wystawę czasową i ekspozycje stałe w budynkach Muzeum Ceramiki (przy ul. Mickiewicza 13 i przy ul. Kutuzowa 14).

Przez cały dzień będzie niepowtarzalna możliwość zakupienia wydawnictw muzealnych z bardzo korzystną zniżką do 30%! Pracownicy naukowi będą gotowi do udzielenia wszystkim zainteresowanym informacji, wskazówek i fachowych opinii na temat wydarzeń bądź przedmiotów związanych z dziejami miasta i jego kulturą.

fot. Grzegorz Matoryn

Dla zwiedzających przygotowano ponadto:

  • krótkie filmy historyczne: „Bolesławiecki wiadukt”, „Bolesławiec fortecą napoleońską” oraz z cyklu „Historia życiem pisana” (Dział Historii Miasta, ul. Kutuzowa 14)
  • krótkie filmy o bolesławieckiej ceramice: „Z gliny stworzone”, „Ceramika z wytwórni Reinholda” (Dział Ceramiki, ul. Mickiewicza 13)
  • prezentację multimedialną o wizycie w rosyjskim Muzeum Artylerii w Sankt Petersburgu – rezultaty wyjazdu i perspektywy współpracy z muzeum posiadającym w swych zbiorach eksponaty z dawnego Muzeum Kutuzowa (Dział Historii Miasta, ul. Kutuzowa 14)
  • prelekcję z prezentacją multimedialną „Szlak tradycji rzemieślniczych VIA FABRILIS” z jego najciekawszymi miejscami i zjawiskami (Dział Ceramiki, ul. Mickiewicza 13).

Pracownicy opowiedzą też o współpracy badawczej i wystawienniczej z innymi muzeami oraz o planach na najbliższe lata.

(informacja Muzeum Ceramiki/ii)