Filmy 3D w kinie Forum

Filmy 3D w kinie Forum
fot. Krzysztof Gwizdała Od 7 maja w kinie Forum będą wyświetlane filmy w technologii kina cyfrowego oraz 3D. Dziś rozpoczął się montaż projektora cyfrowego.
istotne.pl kino

W kinie Forum rozpoczęto montaż projektora cyfrowego. Od 7 maja wybrane filmy będą wyświetlane w technologii cyfrowej i 3D. Widzowie będą mogli zobaczyć premierowo film „Ocean przygód”. Dla dzieci szykowana jest bajka „Toy story 2”, a na specjalne życzenie widzów powtórzony zostanie „Avatar” – film specjalnie kręcony z myślą o najnowszej technologii trójwymiarowej.

Głównym atutem kina cyfrowego jest lepsza ostrość i stabilność obrazu, lepszy i bardziej czysty dźwięk oraz najwyższa jakość projekcji. Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki to pierwsza Samorządowa Instytucja Kultury na Dolnym Śląsku wyposażona w tak nowoczesny sprzęt kinematograficzny.

Potężny projektor firmy NEC wyświetli wspaniały obrazPotężny projektor firmy NEC wyświetli wspaniały obrazfot. Krzysztof Gwizdała
Ten kumputer i odpowiedni osprzęt będą dostarczać sygnał do projektoraTen kumputer i odpowiedni osprzęt będą dostarczać sygnał do projektorafot. Krzysztof Gwizdała
Filmy można dostarczać na dyskach twardych, przez sieć komputerową lub łącze satelitarneFilmy można dostarczać na dyskach twardych, przez sieć komputerową lub łącze satelitarnefot. Krzysztof Gwizdała
Tak wyglądają okulary do oglądania filmów 3D. Zastosowana technologia zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu i jego kolorystykę.Tak wyglądają okulary do oglądania filmów 3D. Zastosowana technologia zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu i jego kolorystykę.fot. Krzysztof Gwizdała

Iwona Bojko, zastępca dyrektora d/s Impresariatu i Promocji BOK-MCC, w wywiadzie dla portalu i gazety IstotneInformacje.pl obiecuje, że będzie dbać o atrakcyjny repertuar w nowej technologii. – Filmy w technologii 3D nie będą wyświetlane bardzo często, bo jeszcze nie ma ich tak dużo na rynku, ale postaramy się grać w kinie premiery kina trójwymiarowego – mówi Iwona Bojko. – Premierowo zagramy w czerwcu „Toy Story 3”, a w lipcu „Szreka 4”. Będziemy też starać się powtórzyć filmy, których nie można było obejrzeć w tej technice w Bolesławcu. Mam na myśli „Starcie tytanów” oraz „Jak wytresować smoka”.

Od dwóch lat, po remoncie kina, udoskonala się je i modernizuje. Sala ma doskonałe nagłośnienie, teraz zakupiony projektor pozwoli na wyświetlanie filmów w technologii cyfrowej. Iwona Bojko zaprasza szczególnie na film „Książę Persji”, którego premiera odbędzie się 21 maja. – To widowiskowy film, z bogatą, wschodnią scenografią, dlatego tak ważne jest, że pokażemy go w technologii cyfrowej – dodaje Bojko. – Na 30 czerwca mamy obiecaną cyfrową premierę sagi o Belli i wampirze Edwardzie „Zaćmienie”, która cieszy się ogromną popularnością.

Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza na swoją stronę internetową, gdzie można zarezerwować bilety, oraz do kina na wszystkie filmy.

(informacja Grażyna Hanaf)