Sukcesy zawodników UKS Ilyo

Zawodniczki UKS Ilyo
fot. UKS Ilyo Na zawodach w Niemczech bolesławieccy taekwondocy zdobyli 10 medali. Na Ogólnopolskiej Olipiadzie Młodzieży nasi zawodnicy dwukrotnie stawali na podium.
istotne.pl 0 zawody, taekwondo, niemcy, olimpiada

W minioną sobotę (27 kwietnia) w Radiborze (Niemcy) odbył się międzynarodowy turniej Taekwondo WTF – 12 Oberlausitz Cup. W turnieju wzięło udział 18 klubów z przygranicznych miejscowości Niemiec, Czech i Polski, a także zawodnicy z Danii. Bolesławianie z UKS Ilyo Bolesławiec zdobyli 10 medali, w tym 4 złote , 2 srebrne i 4 brązowe. Złote krążki do Bolesławca przywieźli: Adam Filipek junior -68 kg, Kamil Serafin junior -59 kg, Marcin Skiba młodzik -47 kg, Wiktoria Knapczyk kadet -30 kg. Srebrne medale zdobyli: Mateusz Boczarski młodzik -37 kg, Jakub Gwiżdż kadet -29 kg. Natomiast brązowe medale wywalczyli: Bartek Bąk -80 kg, Klaudia Faltyn młodzik -41 kg, Michał Pytliński kadet -41 kg i Mateusz Pytliński młodzik -41 kg. W klasyfikacji klubów Ilyo zajęło 4 miejsce, tuż za dwoma berlińskimi klubami oraz klubem z Humpolca – Czechy.

W najbliższy weekend zawodników UKS Ilyo czeka kolejny sprawdzian umiejętności. W Krasnymstawie odbędą się eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów Taekwondo. Mistrzostwa zostaną rozegrane w połowie maja we Wrocławiu.

W niemieckim turnieju bolesławianie zdobyli 10 medaliW niemieckim turnieju bolesławianie zdobyli 10 medalifot. UKS Ilyo

Dwa medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

XVI finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbył się w weekend (23-25 kwietnia) w Ciechanowie – mazowieckie. 200 zawodniczek i zawodników rywalizowało w konkurencjach walk oraz układów. Na imprezie nie zabrakło także Juniorów Młodszych z UKS Ilyo Bolesławiec. Po kwalifikacjach strefowych do finałów trafiła trójka naszych Taekwondoków.

Bolesławianie wywalczyli 2 medale. Brąz przypadł w udziale Remigiuszowi Różnickiemu, który w kategorii -49 kg przegrał w ostatnich sekundach półfinału ze zdobywcą złotego medalu Mikołajem Szaferskim (AZS OŚ Poznań).

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zawodnicy UKS Ilyo zdobyli dwa medaleNa Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zawodnicy UKS Ilyo zdobyli dwa medalefot. UKS Ilyo

Podobną sytuację, ale w walce finałowej, miała obecna Wicemistrzyni Polski Juniorek Młodszych Paulina Stojanowska -41 kg, która dopiero w dogrywce o tzw. "złoty punkt" uległa zawodniczce UKS Andros Puławy Martynie Bochenkiewicz. Wszystkie walki poprzedzające finał Paulina wygrywała przed czasem, nie dając nawet szans przeciwniczkom na drugą rundę. Do wyższych stopni podium dwójce bolesławian zabrakło naprawdę niewiele. Zarówno w przypadku Remika, jak i Pauliny, o ostatecznej lokacie zadecydowały końcowe sekundy pojedynków.

W porównaniu do wyników z poprzedniego roku dwoje naszych zawodników wypadło znacznie lepiej. W 2009 roku, podczas finałów OOM, Paulina Stojanowska wywalczyła brązowy medal, natomiast Remigiusz Różnicki uplasował się wówczas tuż za podium, czyli na 4 pozycji. Nie powiodło się natomiast debiutującej w imprezie rangi ogólnopolskiej Patrycji Radwan, która już w swojej pierwszej walce w kat -47 kg dziewcząt przegrała z reprezentantką Bydgoszczy, Aleksandrą Stawską. Nieco słabiej UKS Ilyo wypadł w klasyfikacji klubów. – W 2009 roku w OOM Ilyo zdobyło 3 medale: 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy oraz punktowane miejsca 4 i 8 – podsumowuje Mariusz Sulma, trener i prezes UKS Ilyo. – Dzięki przygotowaniom, konsultacjom i występom w turniejach, które były dofinansowane z budżetu miasta, trójka zawodników Ilyo wystąpiła w finałach OOM i zdobyła dla Bolesławca 15 punktów  – dodaje trener.

Paulina Stojanowska (pierwsza z lewej) zajęła drugie miejscePaulina Stojanowska (pierwsza z lewej) zajęła drugie miejscefot. UKS Ilyo

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży należy do najbardziej prestiżowych imprez cyklicznych w systemie sportu młodzieżowego. Najlepsi juniorzy młodsi z całej Polski rywalizują ze sobą w kilkunastu dyscyplinach sportowych. Jedną z dyscyplin OOM jest Taekwondo Olimpijskie. Gospodarzami rozgrywek jest co roku inne województwo. W 2008 roku gospodarzem XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo WTF był Bolesławiec.

Remigiusz Różnicki (drugi z lewej) zajął 3 miejsceRemigiusz Różnicki (drugi z lewej) zajął 3 miejscefot. UKS Ilyo