BKS pokonał Pagaza Krzeszów 3:0

bks-bobrzanie-pagaz-krzeszow-mecz-pilkarz
fot. istotne.pl W ostatniej kolejce rundy jesiennej bolesławianie zainkasowali komplet punktów. Gole dla naszej drużyny strzelili: Łukasz Filipiak (2) i Paweł Żmudziński.
istotne.pl 0 mecz, pagaz, krzeszów, bks bolesławiec

Pewną wygraną zakończyli rozgrywki rundy jesienniej piłkarze BKS Bobrzanie. Nasz zespół pokonał w sobotę (5 listopada) Pagaza Krzeszów 3:0. Po rundzie jesiennej bolesławianie zajmują drugie miejsce w tabeli rozgrywek jeleniogórskiej klasy okręgowej. Sobotnie spotkanie było jednostronnym widowiskiem. Już w 1 minucie Łukasz Filipiak trafił w słupek. Zespół gości sporadycznie zagrażał bramce BKS. Wynik meczu otworzył w 10 minucie gol Pawła Żmudzińskiego, który wykorzystał podanie Łukasza Filipiaka i z najbliższej odległości nie dał szans bramkarzowi z Krzeszowa. Do przerwy wynik się nie zmienił, choć zespół gości miał jedną groźną okazję. Na szczęście na posterunku był bramkarz Bartosz Bochnia i pewnie złapał piłkę. Mimo wyraźnej przewagi BKS grał chaotycznie i bardzo nieskutecznie.

W 54 minucie padł drugi gol dla gospodarzy. Z rzutu wolnego uderzał Łukasz Filipiak. Bramkarz z Krzeszowa odprowadził tylko piłkę wzrokiem i było 2:0. W 65 minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Łukasz Filipiak i ustalił wynik meczu na 3:0 dla BKS. Zwycięstwo bolesławian mogło być bardziej okazałe, ale tego dnia nasi piłkarze mieli bardzo rozregulowane celowniki. Przed naszym zespołem pozostało jeszcze spotkanie 3 rundy Okręgowego Pucharu Polski. 11 listopada, o godzinie 13:00, BKS zmierzy się w Brzeźniku z tamtejszym LZS.

BKS: Bochnia – Kubik (76' Bryłkowski), Pietrzak, Rajchel, Wojciechowski (żk), Mucha (66' Głowacki), Klimas, Żmudziński (żk), Rudyk (85' Szymański), Filipiak, Graczyk (68' Kamuda).

Po strzale Łukasza Filipiaka bramkarz gości mógł jedynie odprowadzić piłkę wzrokiemPo strzale Łukasza Filipiaka bramkarz gości mógł jedynie odprowadzić piłkę wzrokiemfot. Marcin Zabawa

(informacja: Marcin Zabawa)