Ucieknij przed zimą na praktykę

Ucieknij przed zimą na praktykę
fot. AIESEC AIESEC ma kolejną propozycję praktyk zagranicznych i wolontariatu. Aplikacje można składać do 6 listopada.
istotne.pl praktyka, aiesec, studenci

Na praktyki lub wolontariat zagraniczny można wyjechać będąc studentem lub absolwentem do dwóch lat po studiach. AIESEC oferuje szeroką paletę możliwości wyjazdu zagranicznego, w zależności od kierunku studiów i zainteresowań. Są to praktyki oraz wolontariat w organizacjach pozarządowych bądź też małych czy średnich przedsiębiorstwach w obszarach takich jak np.: organizacje pozarządowe, projekty CSR, marketing, finanse, HR czy PR. Główne rejony, do których możesz wyjechać to Azja, Afryka, Europa Wschodnia, Bałkany, Europa Środkowa czy też Ameryka Południowa dla osób ze znajomością języka hiszpańskiego.

– Będąc na wolontariacie zagranicznym można tak naprawdę nauczyć się samodzielności. Można się też wiele dowiedzieć o własnym kraju i o tym jak jest postrzegany. Poza tym mam teraz przyjaciół w takich krajach jak Czechy, Rumunia czy Brazylia, których planuję odwiedzić w przyszłym roku – mówi Kasia, studentka prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, która była na wolontariacie w Sankt Petersburgu.

Co trzeba zrobić, aby wyjechać? Pierwszym etapem jest wypełnienie aplikacji dostępnej na stronie internetowej AIESEC. Następnie rozmowa z członkiem AIESEC, test językowy oraz krótkie szkolenia przygotowujące do wyjazdu.

Co dodatkowo wyróżnia AIESEC z pośród innych ofert wyjazdu za granicę, to m.in.: przygotowanie do praktyki oraz pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z wyjazdem. Podczas pobytu za granicą można liczyć na pomoc organizacji, a po powrocie wstąpić do niej i działać lokalnie rozwijając swoje umiejętności i wykorzystując zdobyte kontakty i doświadczenie.

(informacja: AIESEC/ii)