BKS - Strzelinianka 1:1

Piłkarze na murawie
fot. istotne.pl W meczu 13 kolejki rozgrywek IV ligi dolnośląskiej BKS Bobrzanie zremisował ze Strzelinianką Strzelin. Gola dla naszej drużyny zdobył Łukasz Filipiak, dla gości Rafał Brusiło.
istotne.pl 0 mecz, łukasz filipiak, strzelinianka strzelin, bks bolesławiec

W sobotę (30 października) BKS Bobrzanie podejmował Strzeliniankę Strzelin. W 15 minucie Łukasz Filipiak zagrał do Ariela Sworackigo, a ten strzałem głową próbował zaskoczyć bramkarza przyjezdnych. Niestety, strzał był zbyt lekki. W 19 minucie ładnym uderzeniem popisał się Adam Klimas. Piłka, po jego strzale, odbiła się od poprzeczki. W 25 minucie obrońcy gości niefortunnie wybili piłkę, która trafiła pod nogi Ariela Sworackiego. Ten próbował przelobować bramkarza, ale nie trafił do bramki. W 30 minucie silny strzał zawodnika ze Strzelina obronił Marek Przykłota. Minutę później BKS stracił gola. Goście wykonali rzut z autu i niefrasobliwość bolesławieckiej obrony spowodowała, że do piłki dopadł Rafał Brusiło i z najbliższej odległości pokonał Marka Przykłotę. Wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Łukasz Polański (pierwszy z lewej) nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzemŁukasz Polański (pierwszy z lewej) nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzemfot. Marcin Zabawa

W drugiej części gry BKS zagrał o wiele lepiej niż w pierwszej. Nasi piłkarze grali szybciej i raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką gości. W 49 minucie w pole karne Strzelina dośrodkowywał Kamil Mielnik. Do piłki wyskoczył Łukasz Filipiak i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych. Do końca meczu BKS przeważał i stwarzał wiele sytuacji pod bramką gości. Najpierw w boczną siatkę strzelił Chrystian Serkies. Doskonałej okazji nie wykorzystał też Łukasz Polański. Piłkarz, będąc sam na sam z bramkarzem, najpierw strzelił wprost w niego, a przy dobitce trafił w słupek. Bardzo dobre spotkanie rozegrał strzelec bramki dla BKS – Łukasz Filipiak. W 72 minucie piłkarz uderzył pod poprzeczkę z ostrego kąta. Bramkarz gości, z największym trudem wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później Filipiak wykonywał rzut wolny. Golkiper gości nawet nie drgnął, a piłka trafiła... w słupek.

Łukasz Filipiak tuż przed wykonaniem rzutu wolnego, po którym piłka trafiła w słupekŁukasz Filipiak tuż przed wykonaniem rzutu wolnego, po którym piłka trafiła w słupekfot. Marcin Zabawa

W drugiej połowie BKS przeważał nad zawodnikami Strzelinianki, choć goście o mały włos nie zaskoczyli bolesławieckiego bramkarza strzałem z daleka. Przy owym strzale słońce tak oślepiło Marka Przykłotę, że golkiper BKS nie był w stanie skutecznie kontrolować lot piłki. Ta ostatecznie trafiła w poprzeczkę. W meczu więcej goli już nie padło. W końcówce spotkania goście grali na czas. Strzelinianka „dowiozła” remis do końcowego gwizdka arbitra. BKS Bobrzanie zremisował ze Strzelinianką Strzelin 1:1. Nasz zespół zajmuje 8 miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi dolnośląskiej.

BKS: Przykłota – Głowacki, Pietrzak, Gajewski, Bednarowski (46' Serkies), Klimas (żk), Polański (88' Jasiński), Nowakowski E. (żk) (70' Gogut), Filipiak, Mielnik, Sworacki.

Tym razem bramkarz gości uprzedził Łukasza FilipiakaTym razem bramkarz gości uprzedził Łukasza Filipiakafot. Marcin Zabawa
Mecz komentował Jerzy StanikMecz komentował Jerzy Stanikfot. Marcin Zabawa
Kamil Mielnik (pierwszy z prawej) i zawodnik gościKamil Mielnik (pierwszy z prawej) i zawodnik gościfot. Marcin Zabawa