Kłopoty z rejestracją kandydatów

Kłopoty z rejestracją kandydatów
fot. Krzysztof Gwizdała PSL, SLD, Ziemia Bolesławiecka i komitet Nowaka mają problemy z rejestracją kandydatów. Najbardziej spektakularną wpadkę zaliczył sztab Nowaka.
istotne.pl wybory

W Bolesławcu są cztery okręgi wyborcze. W pierwszym okręgu sześć komitetów zarejestrowało swoje listy, wady w zgłoszeniu mają usunąć SLD i Ziemia Bolesławiecka.

W okręgu drugim pięć komitetów złożyło poprawne listy, trzy komitety (Bogusława Nowaka, Ziemi Bolesławieckiej i PSL) mają problem. Największy kłopot spotkał komitet Nowaka. Jego ludzie złożyli bowiem listę tylko z pięcioma kandydatami, po czym okazało się, że jeden z kandydatów nie może startować w wyborach. Po odjęciu tej osoby na liście zostają 4 nazwiska, co powoduje, że cała lista jest nieważna. Lista, na czele której stoi sam Nowak. To dość poważna wpadka sztabu Nowaka, bo nie będzie on mógł już zostać radnym. Szef sztabu Nowaka Bernard Łętowski odmówił komentarza. Ziemia Bolesławiecka nic nie będzie robić, bo zgłosiła o wiele więcej osób i gdy odpadły te, co nie mogą startować, to liście nic nie grozi.

W okręgu numer trzy wszystkie komitety poprawienie zarejestrowały swoje listy. W okręgu czwartym tylko PSL nieprawidłowo.

(informacja Krzysztof Gwizdała)