Strongmani rywalizowali w Bolesławcu

Ciężary
istotne.pl 0 zawody, siłacz, mosir bolesławiec, wyciskanie sztangi leżąc

W sobotę 22 sierpnia w Ośrodku Wodno-Sportowym MOSiR rozegrano Bolesławieckie Zawody Siłaczy. W turnieju w wyciskaniu sztangi leżąc wzięło udział 17 strongmanów, w tym reprezentanci klubów sportowych oraz niezrzeszeni siłacze. Sportowcy rywalizowali w pięciu kategoriach.

W kategorii juniorów najlepszy okazał się Bartłomiej Cierlik z klubu Activ, który wycisnął 165 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Damian Świtaniak, reprezentant klubu Cezar (z wynikiem 130 kg), a na trzeciej – Sebastian Członka z TKKF Bolesławianka (95 kg).

Najlepsi juniorzyNajlepsi juniorzyfot. MOSiR

W kategorii seniorów zwyciężył Andrzej Kocyła ze Złotoryi. Siłacz wycisnął 200 kg. Drugie miejsce zajął Grzegorz Rompalski z Krosna Odrzańskiego (197,5 kg), a trzecie – Rafał Gomuła z Pszczewa (192,5 kg).

W kategorii seniorów starszych wystartował tylko jeden zawodnik. Bogusław Mienculewicz z TKKF Bolesławianka wycisnął 195 kg.

Wśród mastersów najlepszy był Andrzej Baran (75 kg). Drugie miejsce zajął Janusz Łysiak, który wycisnął 70 kg. Obaj siłacze reprezentowali TKKF Bolesławianka.

W kategorii open zwyciężył Andrzej Kocyła. Drugi był Grzegorz Rompalski, a trzeci Rafał Gomuła.

Tego samego dnia rozegrano też Bolesławiecki Turniej Siłaczy. Strongmani rywalizowali w takich konkurencjach jak: spacer farmera, waga płaczu, wyciskanie stojąc 70-kilogramowej belki nad głową, zegar i przeciąganie samochodu.

Jedną z konkurencji Bolesławieckiego Turnieju Siłaczy była waga płaczuJedną z konkurencji Bolesławieckiego Turnieju Siłaczy była waga płaczufot. MOSiR

Pierwsze miejsce wywalczył Kamil Pietranis z Lwówka Śląskiego. Na drugiej pozycji uplasował się Rafał Gomuła z Pszczewa, a na trzeciej – Grzegorz Lichodziejewski z Żar.