W Bolesławcu paliwo nie tanieje

W Bolesławcu paliwo nie tanieje
fot. B.org W ciągu ostatnich tygodni ceny paliw spadły o około 20 groszy. W Bolesławcu ceny kształtują się zgodnie z trendami rynkowymi jednak tylko w przypadku podwyżek.
istotne.pl paliwo, orlen, benzyna

O ponad 25 groszy na litrze droższe jest paliwo w Bolesławcu w porównaniu do cen w innych miastach w województwie dolnośląskim. Średnia cena litra oleju napędowego wynosi bowiem 3.11 zł, zaś benzyny bezołowiowej 98 4.01 zł. Średnia cena Eurosuper 95 to 3.79 zł.

Większość prognoz dotyczących obniżek, zarówno analityków z Polskiej Izby Paliw Płynnych, jak i z Biura Refleks, monitorującego ruchy cen na rynku paliw, nie znajduje odzwierciedlenia na naszym lokalnym rynku. Nawet zmiany cen zapowiadane przez PKN Orlen często przechodzą bez echa.

Kto odpowiada za ceny?

Wbrew pozorom w tej kwestii nie mają nic do powiedzenia zarówno kierownicy stacji, jak i właściciele hurtowni, z których paliwo trafia do cystern a następnie do dystrybutorów.

Wszyscy sugerują się ofertą Orlenu. Kierownicy innych stacji na bieżąco śledzą wahania cen paliw na stacjach Polskiego Koncernu Naftowym i informują o nich swoje centrale. To one decydują, czy za paliwo zapłacimy więcej czy mniej. W przypadku prywatnych stacji właściciele dostosowują ceny do ogólnego poziomu.

Niestety, poziom obrotów poszczególnych stacji w Bolesławcu jest na tyle duży, że nie muszą się one martwić o klientów.

Zobacz także

Średnie ceny paliw w Polsce

Ceny na stacjach Grupy Lotos